YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süper Savcı toprağa verildi
Süper Savcı toprağa verildi
13 Nisan 2013 15:24
Adliye lojmanlarındaki evinde ölü bulunan Samsun Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, vasiyeti üzerine Samsun'da toprağa verildi.

Koruması tarafından dün lojmanında ölü bulunan 41 yaşındaki Gök'ün cenazesi, otopsi için kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak, cenaze töreninin düzenleneceği Büyük Cami'ye getirildi.

Buradaki törene, Gök'ün 13 yaşındaki kızı Edanur, kardeşi Bülent Gök, eski eşi Saadet Hüküm ve yakınları ile Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adalet Komisyonu Başkanı Hüsamettin Otçu, mesai arkadaşları, adliye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Edanur Gök'ün, babasının Türk bayrağına sarılı tabutunun başında ağladığı gözlendi. Gök'ün cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Murat Gök'ün kardeşi, İstanbul Barosu avukatlarından Bülent Gök de herkesin ağabeyinin nasıl biri olduğunu bildiğini dile getirerek, "İnsanların kardeşini anlatması çok zor, benim bir yönden babamdı. Ne diyebilirim ki? En son 2 hafta önce görüşmüştük. Karaciğer hastalığı nüksediyordu. Mukadderat, kaybettik" dedi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler