YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sunday'den ürküten iddia
İngiliz Sunday Gazetesi, İsrail'in nükleer yüklü 3 adet denizaltısını İran kıyı şeridine konuşlandırdığını iddia etti.
Sunday'den ürküten iddia
30 Mayıs 2010 / 13:22 Güncelleme: 30 Mayıs 2010 / 13:31

İngiliz Sunday Times gazetesi, İsrail'in nükleer füze yüklü üç adet denizaltısını Körfez'de İran kıyı şeridi yakınına konuşlandırdığını yazdı.

Gazete, İsrail'in denizaltılarından ilkini, "İran, Suriye ve Hizbullah'ın balistik füze üretiminin tehdit oluşturması" gerekçesiyle gönderdiğini bildirdi.

"Dolphin", "Tekuma" ve "Leviathan" adlı İsrail denizaltılarının daha önce de Körfez'e gittiği kaydedilen haberde, ancak bundan sonra denizaltıların en az birinin kalıcı olarak Körfez'de bulunmasına karar verildiği bildirildi.

Haberde ayrıca, 50 gün denizde kalabilen denizaltıların, İsrail'in en güçlü ve gelişmiş nükleer savaş başlığı cephanesine sahip olduğuna dikkat çekildi.

Sunday Times, bu konuşlandırmanın, istihbarat toplamak ve Mossad ajanlarını bölgeye göndermek amacıyla yapıldığı, ancak "denizaltıların, İran'ın nükleer bomba üretme konusundaki programına devam etmesi durumunda da kullanılabileceği" yorumunu yaptı.

Gazete, bir donanma yetkilisine dayanarak, denizaltılardaki füzelerin 1500 km menzilli olduğunu ve İran'da herhangi bir hedefi vurabileceğini aktardı.

İsrail'in bu hareketine İranlı bir amiralin tepkisine de yer veren Sunday Times, amiralin, "Körfez'de şeytanca bir şeyler yapmak isteyen her kim olursa, bizim şiddetli tepkimizle karşılaşacaktır" dediğini kaydetti.
AA

İSRAİL HATASINI YOK OLARAK ÖDER !
 // BATUHAN
Bu konuda en az israil kadar iran devletininde nükleer silaha karşı korunma ve sahip olma hakkının olduğuna inanıyorum hiç bir savunma karşılıksız olmamalı, erken davrananın yanına kar kalmaması lazım. Ülkemizinde ne gerekiyorsa savunma olarak yapması N.Silaha sahip olması lazım yoksa sürekli böyle aba altından N.Silah gösteren bir israile benim şahsen hiç sabrım yok....
30 Mayıs 2010 19:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler