YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sunahanım Güven ifade verdi
Sunahanım Güven ifade verdi
22 Nisan 2010 11:02
Emekli Tümamiral ilker Güven'in eşi Sunahanım Güven, İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevapsız bırakan Güven, açıklamayı avukatının yapacağını söyledi

Ergenekon davası tutuksuz sanıklarından emekli Tümamiral İlker Güven'in eşi Sunahanım Güven ifade vermek için geldiği İstanbul Adliyesi'nden ayrıldı. Avukatı, Sunahanım Güven'in 'Devlet güvenliğine ilişkin bilgilerin ortaya çıkmasıyla ilgili' daha önce başlatılan soruşturma kapsamında tanık sıfatıyla ifade verdiğini söyledi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi çıkışında basın mensuplarının ısrarlı sorularına kısa cevaplar veren Sunahanım Güven, eşi Emekli Tümamiral İlker Güven'in kendisiyle ilgili iddialarının komik olduğunu ve muhatap kabul etmediğini söyledi.
Basın mensuplarıyla kovalamaca yaşayan Sunahanım Güven, açıklamayı avukatının yapacağını söyledi.

Sunahanım Güven'in avukatı ise, "Suna hanım bu gün adliyede yürütülen soruşturma kapsamında tanık sıfatıyla ifade vermiştir. Soruşturma gizlidir malum, bu bakımdan daha fazla açıklama yapamayacağız." şeklinde konuştu. Avukatı, ayrıca, Sunahanım Güven'in devlet güvenliğine ilişkin gizli belgelerin nasıl ortaya çıktığına dair daha önce başlatılan soruşturma kapsamında tanık sıfatıyla ifade verdiğini belirtti.
 Uzun bir süre taksi bulmak için bekleyen Sunahanım Güven, basın mensuplarının ısrarlı sorularına avukatım açıklama yapacak cevabını verdi.

Sunahanım Güven, bir basın mensubunun Eşinizin ifadelerinizin yalan olduğu yönündeki açıklamalarına ne cevap vereceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Güven, "Çok komik onlar. Avukatım da az önce söyledi. Muhatap almıyorum." cevabını verdi.

Güven ve avukatı, yoldan çevirdikleri bir taksiye binerek adliyeden ayrıldı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler