YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sultanahmet'teki canlı bombanın ilk hedefi o kafileymiş!
Kamera görüntülerinde saldırganın önce Çinli bir grubun içine girdiği ancak bombayı patlatmayarak Almanların arasına daldığı tespit edildi.
Sultanahmet'teki canlı bombanın ilk hedefi o kafileymiş!
16 Ocak 2016 / 09:15 Güncelleme: 16 Ocak 2016 / 09:22

Sultanahmet'te 10 Alman turistin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısının detayları gün geçtikçe gün yüzüne çıkıyor.

İstihbarat ve terör polisi, saldırı öncesi ve sonrasını en ince ayrıntısına kadar araştırıyor. Canlı bombanın Sultanahmet Meydanı'na gelişine ait yüzlerce kamera görüntüsü tek tek incelendi. 

BİR SÜRE BU GRUPLA YÜRÜDÜ 

Canlı bomba Fadlı'nın Sultanahmet Meydanı'na geldiğinde önce Çinli turistlerin ağırlıkta olduğu bir grubun arasına girdiği görülüyor. Kamera görüntülerine göre canlı bomba bir süre bu grupla yürüyor. Ardından gruptan ayrılıp meydanda dolaşmaya başlıyor.

Fadlı meydanda yürürken çoğunluğu Alman olan turist grubunu fark ediyor. Ardından bu grubun arasına dalıp bombanın pimini çekip kendini patlatıyor. 

HEDEF AVRUPA'YI KORKUTMAK

İstihbarat ve terör uzmanları canlı bomba Fadlı üzerinden Avrupa toplumunda mültecilere karşı terörist algısı yaratmak olduğunu belirtiyor.

ULUS'TA 4 GÜN KONAKLADI

Nabil Fadli'nin 19-23 Aralık'ta Ankara Ulus'taki otelde konakladığı belirlendi.  Fadli'nin cep telefonuna ait sinyal kayıtlarını incelemeye alan terör ve istihbarat ekipleri, cep telefonunun ilk olarak 19 Aralık'ta Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) yakınlarında sinyal verdiğini tespit etti.

Ekipler, Fadli’nin taksiyle buradan otele geçtiğini belirterek 23 Aralık’ta otelden ayrıldığını tespit etti. 

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler