YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sultanahmet'te bombayı kim patlattı?
Sultanahmet’teki hain saldırıyı düzenleyen kişinin önce Elif Sultan Kalsen olduğu iddia edildi. Terör örgütü DHKP-C eylemi 'Kalsen yaptı” dedi. Emniyet kaynakları ise 'o değil' diyor. Elif'in ailesi de cesedin kızına ait olmadığını açıkladı.
Sultanahmet'te bombayı kim patlattı?
08 Ocak 2015 / 01:00 Güncelleme: 08 Ocak 2015 / 11:53

Sultanahmet’teki  Turizm Polisi Şube Müdürlüğü’ne önceki akşam saat 17.00 sıralarında bir terör saldırısı düzenlendi. “Nüfus cüzdanımı kaybettim” diyerek İngilizce konuşan bir kadın terörist üzerindeki bombayı polislere attı. Polis memuru Kenan Kumaş şehit olurken, bir polis memuru da yaralandı. Kadın terörist vurularak öldürüldü.

DHKP-C “Elif" yaptı dedi

Gece geç saatlerde DHKP-C internet sitesinden yaptığı açıklamayla olayı üstlendi. Terör örgütü, eylemi Elif Sultan Kalsen’in yaptığını açıkladı.  

Emniyet: Konu üzerinde çalışıyoruz

Polis ise konu üzerinde çalışıyor. Emniyet kaynakları saldırıyı düzenleyen kişinin Elif Sultan Karsel olmadığını söyledi. Emniyet yetkilileri konu üzerinde çalıştıklarını belirterek bombacı kadının kimliğini belirlemeye çalıştıklarını ifade ettiler.

'Bu benim kızım değil'

Bombalı eylemi gerçekleştiren kişinin Elif Sultan Kalsen olduğu haberi üzerine cenazeyi teşhis etmek için Adli Tıp Kurumu'na Kalsen'in annesi ve babası geldi. Mehmet ve Şirin Kalsen çifti avukatlarıyla birlikte Adli Tıp Kurumu'ndaki güvenlik görevlileri tarafından içeriye alındı. Aile adına açıklama yapan avukat Ebru Timtik, O kadının cesedine baktılar. Cesedin 'Elif Sultan Kalsen'e ait değil' dediler diye konuştu.

Son söz: Ellerini cebinden çıkar

Emniyet binasından içeri giren kadın teröristi ilk karşılayan şehit polis memuru Kenan Kumaş olmuş. Hareketlerinden şüphelenen Kumaş, “Ellerini cebinden çıkar” deyince kadın cebindeki bombayı polisin üzerine atmış. Diğer bomba ise elinde patlamış.
İddiaya göre kadın teröristi getiren taksici ve bazı görgü tanıkları Rusça konuştuğunu söyledi.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler