YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süleyman Şah Türbesi için Davutoğlu'ndan açıklama
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmelere ilişkin Türkiye'nin hiçbir tereddüt göstermeden her türlü tedbiri alacağını söyledi.
Süleyman Şah Türbesi için Davutoğlu'ndan açıklama
14 Mart 2014 / 12:56 Güncelleme: 14 Mart 2014 / 13:01

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Van'daki bir otelde düzenlenen, "Azerbaycan - İran - Türkiye Dışişleri Bakanları Üçlü 3. Toplantısı"nda Azerbaycan Dışişleri Elmar Memmedyarov ve İranDışişleri Bakanı Cevad Zarif ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmelere ilişkin, "Oraya dönük olarak ister rejimden, ister radikal gruplardan, ister başka bir yerden gelebilecek her türlü saldırı aynıyla mukabele görür ve o vatan toprağının savunması konusunda da Türkiye hiçbir tereddüt göstermeden her türlü tedbiri alır" dedi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu,Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmelere ilişkin, "O topraklar, uluslararası hukuk mucibince, 1921 Anlaşması'nca Türk topraklarıdır ve sınır ötesindeki tek toprağımızdır. Dolayısıyla, güvenliği ve istikrarı konusunda Türkiye her türlü tedbiri alma hakkına sahiptir" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler