YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süleyman Özışık'tan Ali Ünal ve Önder Aytaç'a soğuk duş
Kanal A ekranlarında yayınlanan A Politik programına konuk olan Gazeteci Süleyman Özışık, MİT krizini anlattığı yazısını yalanlayan Ali Ünal'a cevap verdi. Özışık, Önder Aytaç'a neden arabasını Zekeriya Öz'e verdiğini de sordu.
Süleyman Özışık'tan Ali Ünal ve Önder Aytaç'a soğuk duş
20 Ocak 2015 / 08:25 Güncelleme: 20 Ocak 2015 / 09:16

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu Gazeteci Yazar Süleyman Özışık'tı. Özışık, 7 Şubat MİT krizini anlattığı yazısını yalanlayan Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal'a cevap verdi.

Özışık, Savcı Zekeriya Öz'e arabasını uzun süre veren Önder Aytaç'a sebebini sordu ve canlı yayında o araba ile ilgili şok bir fotoğraf paylaştı.

Özışık'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

"Hrant Dink suikastinin arkasından o polis müdürleri çıkacak"

"Hrant Dink'in katledilmesiyle ilgili yeni yeni bazı gelişmeler oluyor. Ben bundan önce bir yazımda belirtmiştim. Bugün de bir emniyet amiri gözaltına alındı. Vakti zamanı geldiğinde bu cinayetin altından bir dönem Türkiye'de özellikle şu dönem ki Türkiye'de etkili olan Paralel Yapının ve pek muhterem hocaefendinin vatan evladı vatan kahramanı diye göklere çıkardığı iki meşhur polis müdürünün çıktığını Türkiye hep birlikte görecek."

"Trabzon'da Hrant Dink suikastinde ihmali olan bir kişiyi Cizre gibi kritik ve pilot bölge seçilen bir yere nasıl atanır? Nasıl oraya tayin edildi? Nasıl yapıldı? İlla ki 53 kişi öldüğünde mi oraya bakacağız? Ben bir yazıdan dolayı savcıya 5 gün gitmediğimde bulunduğum otel sabah karşı basılıyor, hız limitini yüzde 10 aştığımda polisler yolumu kesiyor, şüpheli gören herhangi bir polis bana adeta terörist muamelesi yapıyor. Bir yerde bir sigaranın dumanı görülse anında ceza kesiliyor. Yahu kardeşim bu ülkenin Güneydoğu'sunda 53 tane adam öldürülüyor, onlarca insan maskeli şekilde dolaşıyor. Ne kadar vatan haini varsa hiçbirinden hesap sorulmuyor. Birisi gazetesinden bana küfrediyor, diğeri Cumhurbaşkanına küfrediyor. Diğer uzun namlulu silahla dolaşıyor. Ya bu ülkenin kerizi ben miyim? Vatan hainlerinden neden hesap sorulmuyor. Hesap sorulacaksa Hrant Dink cinayetinde suçlu ya da şüpheli olan müdürün Cizre'de ne işi vardı orada görev başında olmasını bana nasıl açıklayacaksın? Bu adam Cizre değil, Elazığ'a gitse orada da olay çıkarır."

"Ali Ünal'ın o zaman neden gıkı çıkmadı?"

"Ali Ünal diye biri mümkün olsa toplumun topyekun saf salak olduğuna inansa 7 Şubat'ta Fidan'ın çağırıldığını bile yalanlayacak. Beni yalanlamaya çalışmış ancak kendini yalanlamış. Ben diyorum ki Erdoğan 7 Şubat'ta bu olaya el koymak için ameliyat olmadan Ankara'ya gitti diyorum. O diyor ki "Erdoğan 10 Şubat günü ameliyat oldu." Bende onu diyorum zaten. Yani Erdoğan ameliyat olamadı ve Ankara'ya gitti bunu ben söylüyorum zaten bu bir. İki bir cümlesi var burada Erdoğan bir mertebeye çıkarmak haşa Allah ile aynı seviyede çıkarmak... Bunu herkes söylesin ama Ali Ünal söylemesin. Fethullah Gülen'e şirk koşanlar diye bir yazı yazan kendisiydi. Peygamber efendimizi kamyona bindirirken kendi cemaati, peygamberimize seri twitler attırırken neden gıkı çıkmıyor."

"Ben izleyicilerimize net cevap vermek adına ben bu bilgilerin yüzde 100 doğru olduğuna şerefim, namusum, ailem ,haysiyetim ve bütün değerlerim adına yemin ederim. Bir meczup var Önder Aytaç bu kelimeyi hak ediyor. Bu adam AK Parti ekmeğe büyü yapıyor ve halk bu yüzden oy veriyor diyen adama ne diyeyim?

"Dubai faturalarını almaya bu araç gitmiş"

"6 ay sonra bunu yalanlamalarının sebebi sadece sonları geliyor. Hesaplarının görüleceği zaman yaklaşıyor. Bunlar ya maklubeyi çok kaçırıyor ya da haşhaşi kafasındalar. Ben şu fotoğraftaki aracı göstermek istiyorum.

Sevgili Önder Aytaç  şu aracın kendisine ait olup olmadığını açıklasın. Bu fotoğraf Ali Ağaoğlu'nun şirketinin önünde çekildi. Ne zaman çekildi? Savcı Zekeriya Öz adına Ali Ağaoğlu'ndan Dubai faturalarını isteyen sözde avukatları şu arabayla gidiyor. Bu araba uzun süre Zekeriya Öz'ün altında ne arıyordu? Bunu topluma bir açıklamasını istiyorum."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler