YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sular çekildi geriye selin bıraktıkları kaldı
İstanbul'da dün yaşanan sel felaketinden sonra sular çekildi ve işte geriye kalanlar...
Sular çekildi geriye selin bıraktıkları kaldı
10 Eylül 2009 / 10:15 Güncelleme: 10 Eylül 2009 / 10:55

İstanbul'da dün sel felaketinin yaşandığı ve birçok kişinin hayatını kaybettiği yerler, bugün adeta hayalet şehri andırıyordu.

Sel felaketinin ardından bugün İstanbul'un Avrupa Yakası'nda korkulan olmadı. Gece aralıklarla şiddetli yağan yağmur, sabah tamamen etkisini kaybetti. Felaketin yaşandığı Basın Ekspres Yolu, İkitelli ve Halkalı bölgelerinde tam bir sessizlik hakimdi. Kapalı olan Basın Ekspres Yolu'nda birkaç yaya ve çalışmalarını sürdüren görevlilerden başka kimse yoktu. Birçok kişinin taşarak hayatını kaybetmesine yol açan Ayamama Deresi bugün sakindi. Güneşli ve İkitelli köprülerinde araç trafiği normal olarak seyretti. Selle birlikte Basın Ekspres yolundaki depolardan çevreye saçılan son mallar ise bazı vatandaşlar tarafından toplandı.

En çok ölüm olayının yaşandığı İkitelle Tır Garajı'nda ise suların çekilmesiyle felaketin boyutları daha çok gün yüzüne çıktı. Üst üste binmiş tırlar, kağıt gibi ayrılan dorseler, görenleri hayrete düşürtü. Garajdaki arama ve enkaz kaldırma çalışmaları ise henüz başlamadı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler