YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şükran Abla' ifade verdi!
Münevver cinayetinde yeni gelişme... Şükran Abla kod ismiyle dinlemeye takılan Gülşah K. ifade verdi...
'Şükran Abla' ifade verdi!
21 Ekim 2009 / 14:33 Güncelleme: 21 Ekim 2009 / 14:37

Etiler'de kafası kesilmiş halde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un günlüğünde Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun sevgilisi olduğu ileri sürülen Gülşah K'nin şüpheli sıfatıyla ifadesi alındı.

Garipoğlu şirketine ait Burgaz Rakı Şirketi'nde müfettiş olarak çalışan Gülşah K. sabah saatlerinde Silivri'deki evinden Cinayet Büro Ekipleri tarafından Sultanahmet'te bulunan İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Gülşah K. soruşturmayı başından beri yürüten Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz ve Çocuk Mahkemeleri Savcısı Mustafa Öztürk'e yaklaşık bir saat ifade verdi. Gülşah K. savcılıktaki ifadesinde, olay tarihinde geçirdiği bir ameliyat nedeniyle 10 günlük rapor aldığını, olay tarihinde kendi evinde olduğunu söylediği öğrenildi.

 

Gülşah K., cinayetin işlendiği gün Nida Garipoğlu'nun kendisini aradığını ne zaman işe geleceğini sorduğunu söylediği öne sürüldü. Gülşah K., Levent ve Cem Garipoğlu'nu daha önce şirkette gördüğünü ve olayın işlendiği Garipoğlu ailesinin evine hiç gitmedini söylediği öğrenildi.

Gülşah K.'nin cinayetin ardından cinayetin işlendiği evi temizlediği ve Cem Garipoğlu'nun kaçmasına yardım ettiği yönündeki iddiaları reddettiği ifade edildi. Gülşah K., ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan adliyeden ayrıldı. Münevver Karabulut'un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in bir dizi talep içeren dilekçesini Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz'a sunmuştu.

Bu taleplerde Gülşah K.'nin cinayetle ilgili bilgisi olduğu öne sürülmüştü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler