YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suikastte flaş gelişme
İntihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ailesinin "Amirallere suikast iddiası" davasına müdahil olma talebi reddedildi.
Suikastte flaş gelişme
07 Mayıs 2010 / 11:18 Güncelleme: 07 Mayıs 2010 / 11:40

''Amirallere suikast girişimi'' davasının soruşturma aşamasında intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın yakınlarının davaya müdahil olarak katılma talebi mahkemece reddedildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında söz alan sanık avukatları, salonun küçük olması nedeniyle uygun şartlarda savunma yapamayacaklarını belirterek, mahkeme heyetinden salona kendileri için bir masa konulmasını istedi. Bunun istek kabul edildi ve avukatlar için salona masa konuldu.

Duruşmada, davanın soruşturma aşamasında intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın yakınları Ahmet Tatar, Fatma Tatar, Nilüfer Tatar, Haydar Tatar ve Hürriyet Ünver, davaya müdahil olarak katılma talebinde bulundu.

Bu talebe ilişkin mahkeme heyetine sunduğu dilekçeyi okuyan Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar, Ali Tatar'ın ailesi olarak davanın soruşturma süresince uğradıkları haksızlıklar nedeniyle müdahil olmak istediklerini belirtti.

Ali Tatar'ın 5 Aralık 2009 tarihinde tutuklandığını, bu tutukluluğun hiçbir maddi kanıta dayanmadığını savunan Tatar, kardeşi Ali Tatar'ın serbest bırakıldıktan sonra 18 Aralık 2009'da tekrar tutuklandığını anlattı.

''Bu haksız uygulamayı kabul edemeyen kardeşi Ali Tatar'ın hayatına son verdiğini'' ifade eden Ahmet Tatar, ''Kardeşimin psikolojisi bu olaylardan olumsuz yönde etkilenmiştir. Soruşturma safhasında ele geçirilen belgelerin kimler tarafından yazıldığı, nerelere servis edildiğini bilme hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ali Tatar adına ve hukuk adına müdahil olmak istiyoruz. Talebimizin reddini de kabul ediyoruz ama biz bu davada sözümüzü söyleyeceğiz. Bu davanın Ali yanının karanlıkta kalmasına gönlümüz razı değil. Bu dava kin ve nefretin, linç kültürünün nerelere varabileceğinin davasıdır. Bütün bu nedenlerden dolayı bu davanın bir parçası olmak istiyoruz'' diye konuştu.

Talebi görüşmek üzere duruşmaya 10 dakika ara veren mahkeme heyeti, Yarbay Ali Tatar'ın yakınlarının davaya müdahil olarak katılma talebini reddetti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler