YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suikast timinde Ergenekon izi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast hazırlığı yaptıkları iddia edilen DHKP/C'li teröristlerden Murat Kaçmaz'ın Ergenekon örgütü ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.
Suikast timinde Ergenekon izi
26 Mayıs 2010 / 08:14 Güncelleme: 26 Mayıs 2010 / 08:17

Yunanistan'da 1 yıl eğitim altıktan sonra Meriç Nehri üzerinden Türkiye'ye giriş yapan Murat Kaçmaz ve Elif Akkurt isimli DHKP/C'li teröristler MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalanmıştı. Zanlıların üzerine yapılan 2 oyuncak bebek içerisine kamufle edilmiş 2 el bombası, 1 kg TATP patlayıcı, bazı malzemeler, 6 adet sahte kimlik kartı ele geçirildi. Teröristlerin Başbakan'a çocuklara oyuncak dağıtırken suikast yapmayı planladığı ileri sürüldü.

YİNE ALPEREN GÜVENLİK

Ele geçirilen sahte kimlikler arasında Murat Kaçmaz'ın resmi bulunan ve Yusuf Çiçek adına düzenlenen Alperen Güvenlik şirketine kimlik dikkat çekti. Alperen Güvenlik'in ortaklarından bir tanesinin Cumhuriyet gazetesine atılan bombalarla ilgili yargılanan Bayram Demir olduğu ortaya çıktı. Demir, Cumhuriyet Gazetesi'ne saldırıda azmettirici olarak "Terör örgütüne örgüte yardım etmek ve patlayıcı atmaya azmettirmek" suçlamasıyla yargılanıyor. Bayram Demir'in avukatı son duruşmada davanın 13. Ağır Ceza'da devam eden Ergenekon'la birleştirilmesi talebinde bulunmuştu. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler