YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suikast timi yakalandı
Eylem hazırlığındaki bölücü örgütlere baskınlar düzenlendi. Baskınlarda, üst düzey polis ve askerlerin de adının bulunduğu 80 kişilik hedef listesi ele geçirildi
Suikast timi yakalandı
15 Ocak 2014 / 10:11 Güncelleme: 15 Ocak 2014 / 10:19

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülke genelinde eylem hazırlığında olduğu tespit edilen sol ve bölücü örgütlere İstanbul'da seri operasyonlar düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, eylem hazırlığındaki sol tandanslı terör örgütlerine yönelik, 19 Aralık 2013 ile 9 Ocak 2014 arasında 5 ayrı operasyon düzenledi. Ekipler, DHKP-C, MLKP ve PKK'ya, 3 haftada 5 ayrı operasyon düzenleyerek örgütlere ağır bir darbe indirdi.

Merkeze ait krokiler

Ayrıca 3 cam kavanoz içinde hazırlanmış parça ve basınç etkili fitil ateşlemeli el yapımı bomba, örgütsel doküman ve eylem yapılması düşünülen polis merkezinin krokisi, eylemlerde kullanılan çok sayıda kıyafet, dijital malzeme, bomba yapımında kullanılan katı ve sıvı maddeler, elektronik devreler, düzenekler, sahte kimlikler, üst düzey polis ve asker isimlerinin yer aldığı bir liste ele geçirildi.

Adreslerdeki bilgisayarların imaj kayıtları alındı. Ülkeyi kana bulayacak silahlı ve bombalı eylem hazırlığındaki 3 MLKP üyesi ve 1 PKK üyesi 10 kişi gözaltına alındı.

9'u tutuklandı 1'ine adli kontrol

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 10 şüpheliden 9'u tutuklandı, 1 şüpheli ise hakkında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler