YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suikast planına iki albay karıştı
2 muvazzaf subayla 1 ergenekon tutuklusunun ismi de eklendi...
Suikast planına iki albay karıştı
22 Temmuz 2009 / 20:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

2 Amirale suikast planın ardında şok izler ortaya çıktı.. 3 Teğmen ile ilgili suikast timine 2 muvazzaf subayla 1 ergenekon tutuklusunun ismi de eklendi... 
   
'Operasyonla ilgili haber bekleyin' notuyla başlayan suikast ihbarı soruşturması genişliyor. Gölcük Donanma Komutanlığı'nda görevli 3 teğmen'in 2 amirale suikast planı soruşturmasında ilginç ayrıntılara ulaşıldı.. Suikastle ilgili iddiada 2 muvazzaf subayla 1 ergenekon tutuklusunun adı da geçiyor. Adı geçen ergeneokon tutuklusunun ise Levent Bektaş olduğu ifade ediliyor.. Soruştarmayı yürüten savcı, zanlı teğmenlere bu notu sordu, ancak teğmenler bu suçlamaları reddettiler.


Notun gönderildiği ihbarda iki isim var, Albay Tayfun Duman ve Albay Orhan Yücel isimlerinin suikast yapacağı ihbarı yapıldı. Suikast yapılacakların ismi ise Amiral Metin Ataç ve Amiral Eşref Yiğit oldugu bilgisine ulaşıldı.


Bu bilgiler üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı da harekete geçti.


3 SUBAYIN TUTUKLUĞUNA İTİRAZ


İstanbul ve Gölcük'te eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda "TNT kalıpları ve uyuşturucu maddelerle gözaltına alındıkları" öne sürülen ve sevk edildikleri mahkemece tutuklanan 3 muvazzaf subayın avukatı, tutuklama kararına itiraz etti.


Teğmenlerin avukatı tarafından tutuklamayı yapan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyetine itiraz dilekçesi verildi.


Dilekçede, tutuklama kararının kaldırılması istendi.AA


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler