YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süheyl Batum o iddiaya cevap verdi
TGB üyelerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmesi için Erzurum’a gönderdiği iddialarına Süheyl Batum böyle cevap verdi.
Süheyl Batum o iddiaya cevap verdi
07 Şubat 2011 / 08:02 Güncelleme: 07 Şubat 2011 / 08:03

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, bazı gazetelerde çıkan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmesi için Erzurum’a gönderdiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. TGB’li gençlerin toplantısına katıldığını aktaran Batum, orada gençlere ‘birleşin’ çağrısında bulunduğuna değindi. Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Haldun Alagaş Spor Salonu’nda düzenlenen 'Cumhuriyet Buluşması' isimli programa Batum da katıldı. Konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Batum, bazı gazetelerde hakkında çıkan iddialara değindi. TGB üyesi gençlerin toplantısına katıldığını söyleyen Batum, "Orada ‘gençler birleşin’ dedim. Bugün karşılığını aldım." dedi. Batum, gazetelerdeki iddiaları yalanladı. Bu sözler üzerine salondan ‘yuhalama’ sesleri yükseldi.

 "BATUM ERGENEKONCUYUMUŞ, DEDİLER"

Ülkede hukuksuzluk olduğunu ileri süren Batum, "Bu ülkede gencecik teğmen içeri atılmış 29 aydır söylüyor, 'Bu telefonlar benim değil' diyor. Savcılar, hakimler, medya, egemen güçler görmüyor. 29 ay sonra ispat edildikten sonra kimse 'Bu çocuk 29 ayı neden içeri de geçirdi' demedi. Bunun için dedim ki; 'ben buna karar vermem ama nisan ayında göreceksiniz; kişiler atanacak bunların yetkisi bende değil, tek oyum var, bunların içinden 2-3 arkadaşı bu haksızlığın farkına varılması için Meclis'e alınması gerekli' dedim. Hemen döndüler, bizlerin üzerine televizyonlarda 'Süheyl Batum Ergenekoncuymuş' dediler. Yarın başka şeyler bulacaksınız, sakın inanmayın. Hepimizin tek bir amacı vardır. Hiçbir yere kulak asmak falan değil. Biz açığız, netiz. Bizim istediğimiz Türkiye’yi hukuksuzluğun olmadığı bir ülke haline getirmek." diye konuştu. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan da, seçimlerde oy kullanan vatandaşları bilinçli oy kullanmadığını savundu. Demokrasinin bilinçli şekilde oy kullanarak olacağını aktaran Çölaşan, vatandaşların sadaka ve para karşılığında oy kullanmaya gittiklerini iddia etti. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler