YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suçu bize yıkacaklardı
Suçu bize yıkacaklardı
25 Eylül 2010 07:44
Ergenekon tutuklusu Erhan Timiroğlu, Danıştay saldırısı ile ilgili olarak, "Alparslan yakalanmasaydı, suçu bize yıkacaklardı" dedi...

Ergenekon tutuklu sanığı Erhan Timuroğlu, dünkü duruşmada Danıştay saldırısı sanığı olan arkadaşları Tekin Irşi’nin tahliye edildiğini belirterek kendilerinin de tahliye edilmesini istedi.

Timuroğlu şok bir iddiada bulundu. Erhan Timiroğlu “Danıştay saldırısını ben planlamadım. Bu işi bize yıktılar. Alparslan yakalanmasaydı, bu işi İsmail Sağır, Tekin Irşi ve benim üzerime yıkacaklardı. Azmettiricimiz olarak geçen duruşmada tahliye ettiğiniz Irşi’yi göstereceklerdi. Alparslan mahkemede bizim avukatlığımızı yapacaktı. Ankara 11’inci Ağır Ceza’da yargılanırken, ‘biz yapmadık, bu yaptı’ diye Alparslan’ı göstersek de kimse bize inanmayacaktı. Mahkeme Başkanı Orhan Karadeniz, ‘seni savunan avukatına neden iftira atıyorsun’ diye tüm cezayı bize kesecekti. Adamı başkan diye oraya oturtmuşlar ama hukuk bildiği yok” dedi.

Bu arada Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, tutuklu sanık Osman Yıldırım’ın, toplantı yapıldığını ve Cumhuriyet’e atılan el bombalarının verildiğini iddia ettiği Ataşehir’deki iki evde keşif yapılmasını istedi. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler