YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suç örgütüne 5 tutuklama
Suç örgütüne 5 tutuklama
09 Temmuz 2010 16:40
Rize İl Jandarma Komutanlığı'nca İstanbul, Ankara ve Trabzon'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 19 kişiden 5'i mahkemece tutuklandı.

Rize merkezli İstanbul, Ankara ve Trabzon'da düzenlenen suç örgütüne operasyonda, gözaltına alınan 19 kişiden 5'i tutuklandı.

Rize İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışma sonunda, Rize, İstanbul, Ankara ve Trabzon'da yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 19 kişi, jandarmadaki işlemlerinin adliyeye çıkarıldı.

Zanlılardan M.D, M.A, K.Y, M.K ve H.K, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurarak, uyuşturucu madde ticareti yapmak, zorla çek ve senet tahsilatı yapmak'' suçlarından tutuklandı. 14 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Rize merkez ile İyidere ve Kalkandere ilçeleri, İstanbul, Ankara ve Trabzon'da yapılan eş zamanlı operasyonda 19 kişi, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurarak, uyuşturucu madde ticareti yapmak, zorla çek ve senet tahsilatı yapmak'' suçlarını işlediği iddiasıyla gözaltına alınmış, bu kişilerle birlikte 1 tüfek, 21 fişek, 2'si kurusıkı 3 tabanca, 1 şarjör, 6 çek, 2 senet, 1 bilgisayar, 174 kök Hint keneviri, 5 gram plaka halinde esrar, 6 gram toz esrar, 13 gram kubar esrar ve 35 gram Hint kenevir tohumu ele geçirilmişti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler