YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Subayların parmak izleri çıktı
Subayların parmak izleri çıktı
03 Şubat 2010 08:54
Kozmik Oda'daki incelemesini tamamlayan Hakim Kadir Kayan, hazırladığı raporu hafta sonuna kadar savcıya teslim edecek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast ihbarıyla gözaltına alınan askerlerin üzerinden çıkan adres kâğıdı ve kroki üzerinde yapılan ilk kriminal incelemede, her iki kağıt parçasında da subayların parmak izlerine rastlandı. Kozmik odadaki aramayı tamamlayarak suç unsuru taşıdığı değerlendiren belgeleri mühürleyip koruma altına aldıran Hâkim Kadir Kayan’ın rapor hazırladığı ve hafta sonuna kadar savcıya teslim edeceği öğrenildi.

BELGELER POLİS KRİMİNALDE

19 Aralık 2009’da Arınç’ın evinin bulunduğu sokakta gözaltına alınan, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda görevli Albay Erkan Y.B. ve Binbaşı İbrahim G’nin üzerinde ele geçirilen adres kağıdı ile kroki, 23 Ocak’ta Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Labaratuarı’na gönderildi. Kozmik odadaki aramanın bitmesinden sonra kriminale gönderilen her iki kağıtta da Erkan Y.B. ile İbrahim G.’nin parmak izlerine rastlandı.

TÜKÜRÜK İNCELEMESİ DE YAPILIYOR

Arınç’ın ev adresinin bulunduğu ve Binbaşı İbrahim G.’nin yutmaya çalıştığı iddia edilen kağıt parçasında ayrıca DNA incelemesi yapılacak. Uzmanlar, kağıtta İbrahim G.’ye ait tükürük izleri arayacak. Öte yandan inceleme kapsamında, her iki kağıttaki yazıların kim ya da kimlerin el ürünü olduğu belirlenecek. Albay Erkan Y.B., Binbaşı İbrahim G. ve diğer şüphelilerden alınan yazı örnekleriyle kağıtlardaki yazı örnekleri karşılaştırılacak.

HAKİM, KOZMİK ODA RAPORU YAZIYOR

Kozmik Oda’daki incelemeyi tamamlayan Hakim Kadir Kayan, soruşturma savcısı Mustafa Bilgili’ye sunulmak üzere rapor hazırlıyor. Raporunda soruşturmaya konu olan suikast iddialarının dışında bazı bilgilere yer vereceği öğrenilen Kayan’ın, raporunu hafta sonuna kadar Savcı Bilgili’ye teslim edeceği öğrenildi.

8’er mermi gönderilmişti

Kozmik Oda’da aramaları sırasında Hakim Kayan ile Savcı Mustafa Bilgili’le tehdit mesajları ve 8’er adet kaleşnikof mermisi gönderilmişti. Hakim Kayan, kendisini takip ettiğinden şüphelendiği iki araçta arama yaptırmış, her iki araçtan da Deniz Kuvvetleri personeli çıkmıştı.

Star
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler