YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şubat'ta Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike!
İran'a yasa dışı yolla para aktarıldığına ilişkin 17 Aralık Operasyonu'yla oluşturulmaya çalışılan algı, Şubat ayında yapılacak Mali Eylem Görev Gücü(FATF) toplantısı öncesi Türkiye'nin elini zora soktu.
Şubat'ta Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike!
06 Ocak 2014 / 15:28 Güncelleme: 06 Ocak 2014 / 15:37

Ekim 2013'te yapılan toplantıda terörün finansmanıyla mücadelede kara-gri listeden ABD'nin muhalefeti nedeniyle kurtulamayan Türkiye'yi benzer risk Şubat ayı FATF zirvesinde de bekliyor.

Şubat ayında Paris'te yapılacak toplantıda Suriye, Kenya, Etiyopya ve Küba gibi ülkelerin bulunduğu listeden çıkmaması halinde Türkiye uluslararası piyasalarda terörün finansmanında kara listede yer alan ülke olarak kalacak.

Yolsuzluk merkezli karalama kampanyasının devam etmesi halinde Türkiye Haziran'da yapılacak toplantıda da listeden çıkamaz ise sıcak para ve uzun vadeli yatırım girişinde sorun yaşanabileceği belirtiliyor.

Para musluklarının kapanmasıyla birlikte Türkiye'nin adım adım yeni bir ekonomik krizle baş başa bırakılmak istendiği belirtiliyor. Oysaki El Kaide ve Taliban bağlantılı kişi ve kuruluşların mal varlıkları dondurularak Türkiye bu konuda atması gereken tüm adımları atmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler