YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Su akar yatağını bulur
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuya ilişkin açıklamaları soruldu.
Su akar yatağını bulur
10 Şubat 2012 / 17:57 Güncelleme: 10 Şubat 2012 / 18:04

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ''MİT Türkiye'nin gücüne güç katmaktadır, ancak hukuk devletine de güvenmemiz lazım. Su akar yatağını bulur'' dedi.

Yılmaz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen bir program sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Adana'da 5 kişinin gözaltına alınması ve 4 MİT mensubu için savcılık tarafından yakalama kararı çıkarılması'' konularındaki görüşlerini sorması üzerine Yılmaz, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu söyledi.

Herkesin buna inanması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ne diyor anayasamızda  Türkiye sosyal, demokrat, laik bir hukuk devletidir. Hukuk devleti olduğuna hepimizin inanmamız lazım. Hukuk devleti ne demektir  Bir, hiç kimsenin suç işleme imtiyazı yok. İki, her işi yargı sürecine bırakalım. Bu yargı sürecinde su akar, yatağını bulur, hesabı bir yola girer. Üçüncü olarak da diyoruz ki Milli İstihbarat Teşkilatı gurur duyduğumuz teşkilat. Yasasına uygun çalışmaktadır. Yasasına uygun çalışması, Türkiye'ye güç katmaktadır. Bununla ilgili olanlar bütün dünyadaki istihbarat kuruluşlarına baksınlar. Ne tür faaliyetler yapar, sonra da bizim yasalarla, Milli İstihbarat Teşkilatı'na verilmiş olan göreve baksın. MİT, Türkiye'nin gücüne güç katmaktadır, ancak hukuk devletine de güvenmemiz lazım. Su akar yatağını bulur.''

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuyla ilgili açıklamasının hatırlatılması üzerine Bakan Yılmaz, ''O konuyla ilgili açıklamam yok. Cumhurbaşkanı'nın sözünün üzerine söz söylenmez'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler