YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
STK'lardan ortak terör açıklaması
STK'lardan ortak terör açıklaması
STK'lardan ortak terör açıklaması
25 Ağustos 2012 / 16:45 Güncelleme: 25 Ağustos 2012 / 16:45

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep'teki patlamaya ilişkin, ''Sevgi ve kardeşlik bayramında bunu yapanlar insanlıktan zerre kadar nasibini almamış insanlardır, bunları lanetliyoruz'' dedi.

Hisarcıklıoğlu, 12 sivil toplum kuruluşu, meslek örgütü ve sendika konfederasyonu yetkilileriyle Gaziantep'te Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'e gerçekleştirdikleri ziyarette yaptığı konuşmada, saldırıyı kınayarak, bunu yapanları lanetledi.

BU ŞEHRİN BİRLİĞİNE KİMSE ZARAR VEREMEZ

Patlamadan duyulan üzüntüyü dile getiren Hisarcıklıoğlu, ''Bayramın içerisinde, kardeşliğin ve dostluğun işlendiği bir günde olmasından dolayı hepimizin yüreği yandı. Gaziantep'in ve milletimizin başı sağolsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yaralılarımıza da sabır diliyoruz. Sevgi ve kardeşlik bayramında bunu yapanlar insanlıktan zerre kadar nasibini almamış insanlardır, bunları da lanetliyoruz'' diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu ve böyle büyük bir ülkenin üzerinde kirli oyunların oynanmak isteneceğini vurguladı.
Kirli senaryolar denendiğini, eylemin Gaziantep'te yapılmış olmasının kirli niyetlerin çok açık ve net ifadesi olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, terörün Gaziantep'te birlik, beraberlik ve kardeşliği hedef aldığını ifade ederek, şöyle devam etti:

''Gaziantep iki şeyde örnek olmuş, bir gelişmenin, ekonominin nasıl olacağıyla ilgili rol model olmuş, aynı zamanda Gaziantep bir başka şeyin de rol modeli; kardeşliğin, birlik ve beraberliğin sembolü. Açık söylüyorum terör burada baltayı taşa vurmuştur. Çünkü Gaziantep Şahinbey'in, Karayılan'ın, Ali Şefik Bey'in torunları, bu şehre öyle birlik ve beraberlik ruhu atmışlar ki, öyle bir şahadet şerbeti içmişler ki kimse buna zerre kadar zarar veremez. Bugün bunu da Gaziantep'te görüyoruz. Gaziantep'in bir başka özelliği de şehir olarak, şehrin önüne 'Gazilik' unvanını alabilmesidir. Gaziantep kardeşlik ruhunun en yüksek olduğu bir yerdir.''

''BU ŞEHİRDE İNSANLARIN DOĞDUĞU YERE, KÖKENİNE VE İNANCINA BAKMIYORUZ''

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de insanların doğduğu yere, kökenine, dinine ve inancına bakmadıklarını, şehirdeki başarının da bunun sonucunda ortaya çıktığını vurgulayarak, ''Gaziantep'in dimdik ayakta durduğunu, değerli dostlarımızın bize ziyaretiyle bir kere daha gösterme fırsatı bulacağız. Gaziantep, asırlardır daima barış şehri olmuştur. Biz bu şehirde insanların doğduğu yere, kökenine, dinine ve inancına bakmıyoruz. Şehirdeki başarıda bunun sonucunda ortaya çıkmıştır'' dedi.

Gaziantep'in kurtuluş savaşında yaşadığı dönemi hatırlatan Güzelbey, 90 yıl önce işgal kuvvetlerinin Gaziantep'i bombaladığını, taş üstünde taş bırakmadığını anımsatarak, ''Ama Antepli birleşmiş, bütünleşmiş, kenetlenmiş, dışarıdan yardım ve destek almadan şehrini savunmuş. Onun için kimsenin endişesi olmasın. Biz bugün yine dimdik ayaktayız, hiçbir şekilde bunlara prim vermeyeceğiz'' diye konuştu.

Güzelbey, vatandaşlardan morallerini bozmamalarını isteyerek, ''Biz yolumuza devam ediyoruz. Biriz, beraberiz, oda temsilcilerimizin gelmesi moralimizi kat be kat artırmıştır'' ifadelerini kullandı.

TERÖR MAĞDURLARININ EĞİTİM MASRAFI KARŞILANACAK!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasının sonunda, "Buradaki STK'lar Gaziantep'te ölen vatandaşlarımızın ailelerinin tüm eğitim masraflarını karşılamayı garanti ediyor." dedi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler