YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"STK'lar muhalefetin önünde"
"STK'lar muhalefetin önünde"
26 Mart 2010 08:15
AK Partş Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ anayasa değişikliği paketini sivil toplum örgütlerine anlattı.

AK Parti, anayasa değişikliği paketini anlatmak için siyasi partiler ve sivil toplum örgütleriyle yaptığı temasları büyük ölçüde tamamladı.

Ankara ve İstanbul'daki ziyaretleri değerlendiren AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, "Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Sivil toplum örgütleri, muhalefet partileri CHP ve MHP'den daha hazırlıklı." dedi.

Yaptıkları görüşmelerin son derece faydalı olduğunu söyleyen Bekir Bozdağ, "Sivil toplum örgütleri hazırladıkları raporları, önerileri sundular. Muhalefet partileri CHP ve MHP ise kapağını bile açmadan "hayır" diyor. STK'lar Türkiye'nin meselelerine sahip çıkma konusunda muhalefetin önünde görülüyor." değerlendirmesi yaptı. Muhalefet partilerinin "neden şimdi?" diyerek zamanlamaya itiraz etmesini de anlamlı bulmadıklarını belirten Bozdağ, "82 Anayasası'nın üzerinden 28 yıl geçmiş. Neden şimdi diye sormanın anlamı yok. Mevcut Anayasa'ya itirazı olanların şimdiye kadar kendi hazırlığını da yapması gerekirdi." diye konuştu.

Anayasa paketi, yabancı medyaya anlatılacak

AK Parti heyeti değişiklik teklifini gazete ve TV'lerin en üst düzey yöneticilerine anlatmıştı. AK Parti şimdi de Türkiye'de temsilcisi olan yabancı basın mensuplarına anayasa değişikliğinin gerekçesini ve içeriğini açıklayacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in organize edeceği toplantı cumartesi günü İstanbul'da yapılacak. Toplantıya 50'ye yakın gazetecinin katılması bekleniyor.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler