YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözde PKK mezarlığı ile ilgili şok gerçek!
Güneydoğu'da 'şehitlik' diye 4 mezarlık açan PKK, cenazelerle birlikte patlayıcı ve silah gömmüş.
Sözde PKK mezarlığı ile ilgili şok gerçek!
06 Eylül 2013 / 09:06 Güncelleme: 06 Eylül 2013 / 09:37

Terör örgütü PKK, bir taraftan hükümeti adım atmamakla suçlayıp tehditler savururken diğer yandan çözüm sürecini sekteye uğratmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Örgüt önce hazirana, daha sonra eylüle kadar geri çekilme sürecinin tamamlanacağını açıklamıştı.

Resmi kaynaklara göre; geri çekilme ancak yüzde 25 oranında gerçekleşti. Dağdaki kadroların bir kısmı, şehir merkezlerine kaydırılarak burada hazırlıklar yapıldı. Öz savunma birlikleri ve asayiş birimleri adı altında örgütlenen kadrolara, silah ile patlayıcı eğitimi verildi.

Örgüt bu süre zarfında ileride kullanmak amacıyla cephanelikler de oluşturdu. Kullandığı taktik ise dikkat çekici.

Örgüt, Güneydoğu'da sözde şehitlik adı altında 4 mezarlık oluşturdu. Hatta bunlardan bazılarını törenle açtı. Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Yolçatı Köyü kırsalında kurulan mezarlık onlardan biriydi. Ancak bu mezarlıkların sanıldığı kadar “masum” olmadığı belirlendi.

İki gün önce Bingöl'de yakalanan PKK bombaları ile ilgili soruşturma dosyasına giren ifadelerde söz konusu bombaların Lice kırsalındaki mezarlıktan yüklendiği bilgisi yer aldı.

Güvenlik birimlerine ulaşan bilgilere göre; geçmişte yaşanan çeşitli çatışmalarda ölen PKK'lıların gömüldüğü bu mezarlıkların altına veya çevresine patlayıcı ve silah gömüldü.

Eylem kararı alındığı durumlarda tıpkı Bingöl'de yakalanan patlayıcılarda olduğu gibi bombaların buradan yüklenerek sevk edilmesi planlanıyor.

 

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler