YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözde insan hakları savunucu Avrupa, insanlığına çelme taktı
Macaristan'da yayın yapan N1TV televizyonunda görev yapan bir kameraman'ın kucağında çocuğuyla polisten kaçan bir sığınmacıya taktığı çelme dünya gündemine oturdu. Bu görüntüler akıllara Türk askerinin Suriye'li sığınmacılara olan yaklaşımını getirdi.
Sözde insan hakları savunucu Avrupa, insanlığına çelme taktı
10 Eylül 2015 / 10:23 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 10:40

Kanal A muhabiri Esra Nehir'in haberi;

Yüzlerce sığınmacı, Almanya ve Avusturya sınır kapılarını açmasına rağmen, Macar polisinin engeline takıldı. Sırbistan sınırındaki Roszke köyü'ndeki kampa götürülmek istemeyen sığınmacılar çareyi kaçmakta buldu. Can havliyle kaçmaya çalışan baba oğula, bir kadın kameraman çelme taktı.

Yere kapaklanan baba oğul, kendilerine yöneltilen bu nefrete tepki gösterdi. Kaçmaya devam eden baba-oğul, polise yakalanmaktan kurtulamadı. Kameraman kadının nefretiyse dinecek gibi değildi. Bu kez kaçmaya çalışan bir kız çocuğunu acımasızca tekmeledi.

O anlar, rtl muhabiri Stephan Richter tarafından kaydedilerek, Twitter üzerinden paylaşıldı.

Görüntünün sosyal medyaya yansımasının ardından, Macar yerel kanalı n1tv, geç de olsa gerekeni yaptı. Yapılan açıklamada, “N1TV’de çalışan meslektaşımız, Röszke sığınmacı kampında kabul edilemez bir davranış sergilemiş ve bunun sonucunda derhal görevine son verilmiştir” denildi.

Bu görüntüler, sığınmacılara karşı, mehmetçiğin dünyaya adeta ders veren tavrını getirdi akıllara... Dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın şefkat elini uzatan asker, yeri geldi, sığınmacıların yorgunluktan taşıyamaz olduğu eşyalarını yüklendi.

 // erkan
Bu iyilikler yarın hainlik olarak donmesin?...
10 Eylül 2015 13:13
agın
 // osman
ya şimdi ne diyeyim bir kaç şey sölicem söylemesinede .........
10 Eylül 2015 Perşembe 12:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler