YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu'ya mahkemeden şok
Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ile iki parti yöneticisi 44 bin lira ödemeye mahkum edildi.
Soylu'ya mahkemeden şok
13 Ekim 2011 / 23:58 Güncelleme: 14 Ekim 2011 / 00:24

Demokrat Parti'nin eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Taşkın ile Genel Muhasibi Fezal Gülfidan, partiye ait 2 aracın satışıyla ilgili partiyi zarara uğrattıkları gerekçesiyle, zararın tahsili için 44 bin 914 TL ödemeye mahkum edildi.

Ankara 2. Asliye hukuk mahkemesindeki duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

Davalılar vekili avukat Uğur Kızılca, noterlikte kasko değerinden daha düşük bedel gösterilemeyeceği için kasko değeri esas alınarak resmi senet düzenlendiğini belirterek, ancak bedelin piyasa değeri üzerinden ödendiğini, davacı partinin hesapları ile araçları satın alanların hesaplarının örtüştüğünü kaydetti.

Davacı vekili avukat Abdullah Öz de noter satış bedelleri 119 bin 916 TL olan araçların 75 bin TL'ye satıldığını, arada 44 bin 914 TL fark olduğunu ifade ederek, bu durumun partiyi zarara uğrattığını savundu.

Mahkeme, Demokrat Parti'nin eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Taşkın ile Genel Muhasib Fezal Gülfidan'ı, partiye ait 2 aracın satışıyla ilgili olarak partiyi zarara uğrattıkları gerekçesiyle, zararın tahsili için 44 bin 914 TL ödemeye mahkum etti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler