YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu'dan HDP'ye: Onlara acı haberim var!
Bakan Soylu, HDP'yi kastederek, 'Onlara acı bir haber vereyim, güvendikleri dağlara kar yağmaktadır, sırtlarını dayadıkları terör örgütü yok oluş girdabı içerisine girmiştir' dedi.
Soylu'dan HDP'ye: Onlara acı haberim var!
08 Ekim 2016 / 20:30 Güncelleme: 08 Ekim 2016 / 20:20

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Iğdır İl Başkanlığı'nca düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi dersinde yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK'nın artık bitiş sürecine girdiğini söyledi. 

HDP'nin PKK'ya ve türevlerine sırtını dayadığını ve bunu da açıkça itiraf ettiklerini hatırlatan Soylu, "onlara buradan acı haberi vereyim" diyerek şöyle konuştu:

"Bugün HDP siyaseten kendini yanlış konumlandırmış şekilde kendisine oy veren halkın, bireylerin yanında bulunmak yerine, kendi ifadeleriyle sırtını PKK'ya, PYD'ye dayayarak terörün yanında konumlandırmıştır.

Onlara buradan acı bir haber vereyim, güvendikleri dağlara kar yağmaktadır, sırtlarını dayadıkları terör örgütü yok oluş girdabı içerisine girmiştir. 15 Temmuz'dan sonra içlerindeki hainlerden temizlenmiş ve hareket kabiliyeti artmış güvenlik güçlerimiz düzenledikleri operasyonlarla artık aynı çizgide buluşmuş FETÖ, PKK ve DAEŞ'e karşı bir büyük mücadele başlatmışlardır.

İnşallah bölgemizde sivil siyaseti güçlendirecek, bu terör belasından kısa sürede ebediyen kurtulmuş olacağız. Hiç endişe etmeyin, demokrasiyi önceleyen, hukuk devletini önceleyenin başımız üzerinde yeri vardır.

Demokrasi ve hukuk içerisinde yanlış yapan varsa bu millet bu yanlışları tolere etme kabiliyetine sahip bir millettir. Ama milleti rehin alıp ondan sonra milleti sözde mahkemelere çağırıp onlara orada ceza kesmeye çalışanlara cezanın en ağırını ödeteceğimizi bu millet görmüştür, bilmektedir ve bilecektir."

 

AA

 // Akif
Bu dünyada kar yağdı ama ' öte dünyada ise sadece korkunç acab ateş zakum zalimler için yaşasın cehennem...
09 Ekim 2016 10:14
adam
 // said78
helal olsun bakanım sizler oldukça 'nu topraklarda her zaman gül kokacak rabbim birlimizi dirligimizi bozdurmasın inşallah...
09 Ekim 2016 09:01
 // Nedim.
Ben mutfaktaki hamam böceklerini hergun öldürerek bitirdim.koku kurudu.hükümete tavsiyem en iyi yöntem bu....
09 Ekim 2016 08:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler