YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soylu: Türkiye'yi sırtından bıçakladılar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li Eren Erdem'i eleştirdi. Soylu, Olası bir savaşta düşmanın tarafını tutacağını söyleyen partiyi sandıkta toptan yiyeceğiz” dedi.
Soylu: Türkiye'yi sırtından bıçakladılar
26 Aralık 2015 / 19:32 Güncelleme: 26 Aralık 2015 / 19:39

Akçaabat Erol Günaydın Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, CHP Milletvekili Eren Erdem’in, Rus televizyonuna verdiği röportajda, Türkiye'nin DAİŞ'e sarin gazı sattığı yönündeki ifadelerini sert bir dille eleştirerek şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu’nun CHP’si, Ak Parti’ye muhalefet yapmak adına herkesin oyuncağı olmuştur. Paralel yapının, medyanın, Esed’in oyuncağı olmuştur. Bugün aynı CHP Türkmenlere sırt çevirmiştir. Orta Doğu’nun mazlum halklarına, Kürt kardeşlerimize sırt çevirmiştir. Çıtır milletvekillerinin sözlerinden de anladığımız kadarıyla aziz Türk milletine sırt çevirmişlerdir. Bir milletvekili var ismini zikretmeyi burada ziyan sayarım. Rusya’da Rus televizyonunda, Türkiye’nin DAİŞ’e sarin gazı verdiğini söylüyor. Peki, Kılıçdaroğlu ne yapıyor? 'Bu adamı yedirmem’ diyor. Aferin, aferin ey Kılıçdaroğlu. Ama meraklanma biz onu yemeyeceğiz zaten. Olası bir savaşta düşmanın tarafını tutacağını söyleyen partiyi sandıkta toptan yiyeceğiz. Bu nasıl milletvekilidir ki bizim yanımızda değil de karşı tarafta savaşacakmış. Gerçi isabetli olur, Türk ordusunda tabansızlara, korkaklara ve hainlere yer yoktur."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na da eleştiriler yönelten Bakan Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye Rusya ile bir problemin içine mi girdi, hemen onun yanında yer alın. Türkiye Suriye ile ilgili bir problemin içine mi girdi, sen hemen onun yanında yer al. Bir partinin genel başkanı, ana muhalefet partisinin genel başkanı; ülkemizin Güneydoğusunda ülkemizin evlatlarının birliğine, huzuruna PKK terör örgütü tarafından alçakça hendekler kazılırken, ‘hendek kazan arkadaşlarımız’ diyen aklı da ziyandadır, zihniyeti de ziyandadır. Hangi arkadaşından bahsediyorsun. Evlatlarımıza kurşun sıkan arkadaşlarından mı bahsediyorsun? Bu akıl fukaralığının başka bir boyutudur.”

DEMİRTAŞ TÜRKİYE’Yİ SIRTINDAN BIÇAKLADI 

HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“HDP’nin eş başkanı Selahattin Demirtaş olarak gideceksin Rusya’ya Türkiye’nin milli meselesinin olduğu bir dönemde Türkiye’yi sırtından bıçaklayacaksın. Yazıklar olsun. Her türlü ihaneti yapıyorlar. PKK ile DAİŞ ile kol kola giriyorlar. Her türlü oyunu her türlü tezgahı yapıyorlar. Paralel yapıyla kol kola giriyorlar ve Türkiye’nin ilerleme hızını alt üst etmeye çalışıyorlar. Her şey milletim gözü önünde cereyan ediyor. Ama şu net ve çok açıktır ki terörle mücadele konusunda kararlıyız.”

Partisinin hizmetlerinden bahseden Bakan Soylu, asgari ücret ve emekliye zam konusunda önümüzde iki gün içinde müjdeyi vereceklerini de söyledi. 

DHA

Bakan oldun ama
 // mustafa
Hala normal bir insanlarla muhatap gibi konuşuyor. bunlar pkk li sagiir sultan biliyor. sırtından değil altına bomba Körler bu devletin bunlar...
26 Aralık 2015 21:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler