YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soygunu önceden planlamış
Van'ın Çaldıran ilçesindeki Ziraat Bankası Şubesi'ni soymaya çalışırken, etkisiz hale getirilen güvenlik görevlisinin sorgusu sürüyor.
Soygunu önceden planlamış
05 Ocak 2010 / 17:07 Güncelleme: 05 Ocak 2010 / 18:31

Van'ın Çaldıran İlçesi'nde dün akşam bir banka şubesini soymaya kalkışan temizlik görevlisi Mehmet Sıddık A.'nın bıçakladığı güvenlik görevlisinin tabancasını alıp birlikte çalıştığı personeli vurmak istediği ancak silahın ateş almadığı ortaya çıktı. Temizlik görevlisi Mehmet Sıddık A.'nın banka soyma girişiminde 1 kişi ölmüş, 3 kişi de yaralanmıştı.

Soygun girişimi şöyle gerçekleşti

İlk olarak elektriklerin kesilmesiyle devreye girecek jeneratörün şartellerini indirdi. Soygundan kısa süre önce elektriklerin kesilmesinden sonra jeneratör devreye girmeyince bankanın güvenlik görevlisi Önder Yılmaz, jeneratörü çalıştırmak için arka tarafa geçti. Bu sırada kendisini takip eden temizlikçi Mehmet Sıdık A. bıçakla etkisiz hale getirdiği güvenlik görevlisi Yılmaz'ın tabancasını aldı. 
 
Daha sonra içeri girerek banka müdürünün kafasına silahı dayayan Sıddık A., soygun yapacağını söyleyerek beraberinde getirdiği ip ve bantları banka görevlisi Ufuk A.'ya (soygunda hayatını kaybetti) vererek diğer çalışanların ellerini bağlayıp ağızlarını bantlamasını istedi. Polisin etrafını sardığını fark eden A., yanında bulunan Ufuk A.'ya "En güvendiğim sendin. Neden ihbar ettin" diyerek defalarca bıçakladı.   

Banka müdürü ile 1'i kadın 2 personeli de yanına alarak paraların bulunduğu odaya götüren Mehmet Sıdık A. paraların poşete doldurulmasını istedi. Bu sırada kaçamayacağını anlayan ve silahı banka müdürünün başına dayayan Sıdık A. tetiğini çektiği tabancanın ateş almadığını görünce paniğe kapıldı. Bundan faydalanan banka müdürü ve personel, Mehmet Sıdık A.'nın eline vurarak tabancayı aldı. Dışarda operasyon için hazırlanan polis içeri girip  A.'yı etkisiz hale getirdi.
 

Olayda hayatını kaybeden Ufuk A'nın yeni evli olduğu ve bir köyde öğretmenlik yapan eşi Arzu A'nın 7 aylık hamile olduğu belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler