YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medyada Zeytin Dalı Harekatı'na kara propaganda
Sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve TSK'nın Afrin'deki terör örgütü hedeflerine yönelik harekatı sırasında çekildiği iddia edilen 3 fotoğrafın, eski tarihli ve farklı olaylara ait olduğu ortaya çıktı.
Sosyal medyada Zeytin Dalı Harekatı'na kara propaganda
21 Ocak 2018 / 19:32 Güncelleme: 21 Ocak 2018 / 19:39

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'deki terör örgütü hedeflerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı sırasında çekildiği iddia edilen 3 fotoğrafın, hem eski tarihli hem de farklı olaylardan alındığı tespit edildi. 

TSK'nın Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik yürüttüğü operasyonun ardından, sosyal medya hesaplarından da karalama kampanyası başlatıldı.


YALANLAR VE GERÇEKLER

Twitter'da "Türkiye'nin Afrin'de sivil halkı bombaladığı" iddiasıyla paylaşılan, yanan bir bina fotoğrafının, Kuveyt'in Salmiya bölgesinde 26 Nisan 2016'da çıkan bir yangına ait olduğu ortaya çıktı.

Facebook'ta, "Afrin'in kuzeyindeki Bülbül'de, TSK'ya ait bir tank vuruldu" iddiasıyla paylaşılan yanan tank fotoğrafının, 19 Temmuz 2014'te Gazze şeridinin güneyinde yer alan Han Yunus'ta çekildiği belirlendi.

Twitter'dan paylaşılan "Afrin operasyonunda yaralanan ve soğuktan donan kadın" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın ise 18 Ocak 2018'de Suriye sınırından Lübnan'a geçmek isterken dağlık bölgede ailesiyle birlikte donarak ölen Suriyeli bir kadına ait olduğu ortaya kondu.

Dün de bazı sosyal medya hesaplarından, "harekat sırasında yaralanan bir çocuğa ait olduğu" iddia edilen fotoğrafın, 2016'da çekildiği ve TSK ile ilgisinin olmadığı bildirilmişti.

AA

 // canip
Artıtv TELE1TV Medyahabertv yayınlarına hiç bakıyormusunuz...
22 Ocak 2018 14:30
Kasten suç işleyen devlet memurları da içeriye alınmalıdır...
 // Mehmet Bey
Sosyal medyada kara propaganda veya toplumu isyan’a çağıran kişiler hakkında işlem yapmayarak görevini kötüye kullananlar ( Asker,polis,savcı veya hakim ) hakkında da işlem yapılmalıdır…Bilerek ve isteyerek dış güçlere yardım ve yataklık veya terör örgütlerine destek suçundan !!!......
22 Ocak 2018 Pazartesi 01:27
 // Çetin
Bu namussuz karaktersiz satılmış vatan hainleri derhal tutuklanmalıdır. Şakası yok, Türkiye Cumhuriyeti şu an resmen ve fiziken bir savaştadır. Türk Orduları yurt dışında cephe açmış, pkk/pyd görüntüsü altında resmen avrupa, ab ve abd'yle savaşıyoruz. Milli birlik ve beraberlik insanların takdiri veya anlayışına terk edilemez. Milli birlik ve beraberliği zedeleyebilecek en küçük bir sapma bile en sert ve acımasız şekilde cezalandırılmalıdır. Savaş halinde demokrasi, hukuk, insan haklarını bile askıya alma hakkı, resmen tanınmış bir haktır. Fransa terör olayında ilk işi insan hakları Evrensel beyannamesini askıys almıştı, kimse gık bile diyemedi. Biz ise savaşıyoruz yemişim demokrasisini....
22 Ocak 2018 00:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler