YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medyada kan kokan provokasyon
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği patlamayla ilgili sosyal medyada provokasyon yapılmaya başlandı. Provokatörler Suruç patlamasından Erdoğan’ı ve hükümeti sorumlu tuttu.
Sosyal medyada kan kokan provokasyon
20 Temmuz 2015 / 18:29 Güncelleme: 20 Temmuz 2015 / 20:04

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bir çay bahçesine yapılan intihar saldırısında çok sayıda kişi hayatını kaybederken, yaşanan bu katliamın ardından sosyal medyada da provokasyon başladı.

'Suructa Katliam Var' hashtag'i ile hükümete iftiralar atılmaya başlandı.

Suruç'ta meydana gelen patlamanın ardından ilk dakikalarda açıklama yapan HDP’liler de, katliamdan DAEŞ'İ ve hükümeti sorumlu tuttu. Paralel yapı üyeleri ve cemaate yakın isimlerden de HDP’ye paralel açıklamalar geldi.

Ortalığı karıştırmak isteyen gruplar DAEŞ, Kobani'ye girdiğinde  'Terörist Türkiye' hashtag'i ile provokasyon yapmış, Türkiye'de ki kobani olaylarında kan akmıştı.

Hükümetten açıklama:

Hükümet kanadı ise saldırılardan duyduğu üzüntüyü dile getirirken, yapanların vatan haini olduğu belirtildi.

Başbakan Davutoğlu; "Her türlü soruşturma başlatıldı. Bu olayın açıkça oluşu terör saldırısı ve canlı bomba. Lanetlediğimiz terör olayı ile karşı karşıyayız. Suruç'ta, Adıyaman'da olan saldırı ve Türkiye dönük sobataj saldırısı ne olursa olsun hepsinin hedefi Türkiye'yedir. Türkiye'nin huzuruna, güvenine, demokrasisine saldırıdır. Saldırıyı şu gruba yönelik olarak görmüyorum. Saldırı hepimize karşı gerçekleşmiştir. Ayrıca saldırının zamanı tam da bayram sonrasına denk gelmesi de saldırının bütün bir ülkeye karşı olduğunun göstergesidir. Kim nereden yaparsa yapsın, tüm terör örgütlerine karşı birlikte tutum sergilemenin tam zamanıdır." şeklinde konuştu. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

Paralel medya
 // A.SAĞ
Eğer şerefiniz namusunuz varsa teröre çanak tutmayın.
Eğer Müslümansanız FİTNE haberler yapmayın.
Ben küstüm deyip terörden beslenmeyin.
Fail-azmettiren belli olmadan ''şu yapmıştır'' diye niyet okumayın.
...
21 Temmuz 2015 Salı 08:27
Ölenlere rahmet yakınlarına ve tüm ülkemize başsaglıgı diliyorum
 // Kara Murat
Görünen o ki ne ka ekmek oka küfte....yani köfteyi fazla vermenin vatana sevgi tohumu ekmedigi görünmektedir....
20 Temmuz 2015 Pazartesi 19:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler