YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medyada Ali Koç depremi!
Ali Koç, çocuklarının geleceğinden endişe duyduğunu söyleyince, vatandaştan 'Vah Koç'uma. Yardım edelim' teklifi geldi. Binlerce çalışanı olan Koç, 'İşçi ücretleri düşük' diyerek de şaşırttı.
Sosyal medyada Ali Koç depremi!
27 Şubat 2015 / 08:15 Güncelleme: 27 Şubat 2015 / 08:25

En zenginler listesinde 48'inci sırada yer alan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, fakir edebiyatı yapıyor. Ali Koç, gelir dağılımı eşitsizliği ve işsizlikten yakınarak, 2 çocuğunun geleceğinden endişe duyduğunu açıkladı, işçi ve memurlardan yardım teklifi yağdı. Sözleri sosyal medyada dalga konusu olan Koç'a, şöyle seslendiler: "Vah benim Koç'uma. Paraya sıkıştıysan sana destek çıkarız."

Sendikacılar bile şaşırdı

Binlerce çalışanı olan Koç Holding'in tepe isimlerinden olan Ali Koç, dün de işçi ücretlerinin düşük olduğunu söyleyerek, sendikacıları bile hayrete düşürdü. Milyar dolarlarla oynayan Ali Koç, 'The Business20'nin İstihdam Görev Gücü Kuruluş Toplantısı'nda, son 50 yıllık dönemde her şeyin ilerlediğini, değerlendiğini, büyüme yaşandığını, borsaların, gayri safi milli hasılanın büyüdüğünü dile getirerek, şöyle konuştu: "Büyüme trendinde olmayan bir şeyler var. O da reel ücretler. Ücretlerin milli gelirden aldığı pay büyümemektedir. Her şey yükselirken reel ücretlerin düşmesi, ücretlerin milli gelirden aldığı payın düşüyor olması, kendi içinde kabul edilmesi çok güç bir fenomen olarak görüyorum." Ali Koç, iş arayan milyonlarca insanın, kabul edilemez şartlarda çalışan işçilerin ve buna bağlı olarak giderek artan sosyal ve toplumsal gerginliklerin daha fazla oyalanmaya, daha fazla ötelenmeye tahammülü olmadığına inandığını ifade etti.

Türkiye seferber oldu

Sosyal medyada da Ali Koç'un sözleri dalga konusu oldu. Yardım çağrıları da dikkat çekti. İşte diyaloglar:

- Ayda 949 lira kazanıyoruz. Asgari ücretimizin yarısını veririz, çocukların aç kalmaz.
- Haydi beyler, Ali Koç'u kalkındıralım! 3 İsterse bizim çocukların eskilerini göndereyim.
- Vay bizim halimize...
- Adam geçim sıkıntısı çekiyor galiba...
- Maaş yetmiyorsa gece taksiye çık kardeşim!
- Sigortalı bir işe girsen diyorum! Hem emekliliğin falan da olur...
- Rahmi Koç harçlığı mı kesti, neden bu kadar ağlıyorsun?
- Ücretler düşük diyorsan, sen patronsun artır. Niye işçilerine 2 bin euro vermiyorsun?
- Annemgiller köyden peynir ve turşu gönderecek, bir koli yapıp göndereyim.
- Kaç milyar dolara daha ihtiyacınız var Ali Bey!
- Karar verdik, kahvedekiler aramızda para toplayıp yollayacağız.
- Devlet fakire destek veriyor, sen de başvur.
- Kolundaki saat araba değerinde, neden bahsediyorsun?
- Çalışmasan da servetin torunlarının torunlarına yeter.
- 1 saatte harcadığını, biz 1 ayda kazanıyoruz.

Ailenin serveti...

Forbes Türkiye'nin 'En Zengin 100 Türk' araştırmasına göre; Koç Ailesi 8 milyar 865 milyon dolar. Ali Koç 650 milyon dolarlık kişisel servetiyle en zenginler listesinin 48'nci sırasında yer alıyor.

 

TAKVİM

05:16
 // Huseyin Karadağ
Atiker beye aynen katılıyorum....
28 Şubat 2015 05:16
toplayın gardaş bunların bir dere altını...
 // atiker
olsa ikinciyi isterler onların gözünü ancak toprak doyurur türkiyenin en zengin aile en az 100 milyar dolarlık bir servete sahipler türkiyenin en iyi döneminde ve en yağlı kazançları elde ettikleri dönemde bunu söylene kim inanır işsizliğin yüzde yirmi dokuz olduğu zamanlarda niye söylememiş bunları özlemleri farklı tabiki tayip beyle aut oldular devletten ihalesiz iş alamıyorlar faiz ekonomisi bitti neresinden bakarsan bak bu iktidar kafalarına göre değil bu adamın rahatsızlığını tersinden okum...
27 Şubat 2015 Cuma 08:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler