YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medya dedikoduları hız kesmiyor
Sosyal medya dedikoduları hız kesmiyor
11 Eylül 2013 15:14
Hatay Emniyet Müdürlüğü, protesto gösterileri sırasına hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölüm nedeni ile ilgili sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlar ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Ahmet Atakan'ın Gezi parkı olaylarını ve Abdullah Cömert'in ölümünü protesto etmek için gerçekleştirilen eylemlerde yer aldığını ve şahsın yüksekten düşme nedeniyle hayatını kaybettiğinin Adli Tıp Raporları tarafından tespit edildiği bilgisinin verildiği açıklamada, "Bazı sosyal paylaşım sitelerinde kendini polis olarak tanıtan kişiler olayları provoke ediyor." ifadelerini kullandı. 

Emniyetten yapılan açıklamada: "Ahmet Atakan isimli şahsın yüksekten düşerek öldüğü, bu ölümün Adli Tıp Raporlarında tespit edilmesine rağmen bazı sosyal paylaşım sitelerinde olayı farklı yönlere çekmek, grup ve kişileri provoke etmek amacıyla bazı paylaşımların yapıldığı ve kamu oyunun yönlendirilmeye çalışıldığı görülmektedir.

Paylaşım sitelerinde adı geçen ve kendisini polis olarak tanıtan kişiler ile ilgili yapılan araştırmalarda bu isimde emniyet teşkilatında bir polis memurunun bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu olay Adli Makamlara intikal etmiş olup, her türlü inceleme detaylı bir şekilde yapılmaktadır. Halkımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemesi, kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler