YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soruşturmayı engellemek için örgüte taktik vermiş!
Devrimci Karargah davasının gerekçeli kararında hükümlü Hanefi Avcı’nın örgüt üyesi Necdet Kılıç’a soruşturma aleyhine taktik verdiği belirtildi.
Soruşturmayı engellemek için örgüte taktik vermiş!
28 Eylül 2013 / 10:34 Güncelleme: 28 Eylül 2013 / 10:35

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın da aralarında bulunduğu 45 sanığın çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırıldığı Devrimci Karargâh davasında gerekçeli karar açıklandı. 20 Temmuz 2013 tarihli Mahkeme kararının ardından yazılan kararda Avcı’nın Devrimci Karargâh terör örgütü üyesi Necdet Kılıç ile yakın ilişkisinin olduğu anlatıldı.

Örgüte taktik

15 yıl hapis cezası alan Avcı’nın devam etmekte olan Devrimci Karargâh soruşturmasını etkisiz hale getirmek için Kılıç’a taktik verdiği belirtildi. Avcı’nın Kılıç’a teknik ve fiziki takipte olduğunu haber verdiği ve takibi nasıl etkisiz kılacağını anlattığı ifade edildi.

Kararda, “Sanık Avcı Necdet Kılıç ile konuşarak söz konusu soruşturmayı akim bırakmak için kendisine yol ve yöntem gösterdiği, Hanefi Avcı İl Emniyet Müdürü olmasına rağmen ve emniyet müdürlüğünün çeşitli birimlerinde istihbarat dahil görev yapmasına rağmen Devrimci Karargah örgütü mensubuna yardım ettiği vicdani kanısına varıldığından mahkumiyetine karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Örgütün eylemleri gerekçeli kararda

Davada 17 yıl hapse mahkum edilen Ulaş Erdoğan’ın örgüt yöneticisi olduğunun sabit görüldüğünün ifade edildiği gerekçeli kararda, Erdoğan’ın örgüt elemanlarının yönlendirdiği, örgüt çıkar ve amaçları doğrultusunda hareket ettiği dile getirildi.

Gerekçeli kararda örgütün 2008-2011 yılları arasındaki bombalı eylemleri de tek tek sıralanırken “6 ayrı eylemin Devrimci Karargâh terör örgütü tarafından gerçekleştirildiği ve bu eylemlerde bizzat sanıklar Fatih Aydın, Cemal Bozkurt, Özgür Dinçer, Okan Duman ve çatışmada öldürülen Orhan Yılmazkaya’nın katılmış oldukları belirlenmiştir” denildi.

 

BUGÜN GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler