YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soruşturmada yeni gelişme
Soruşturmada yeni gelişme
12 Haziran 2012 14:52
Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili yürütülen soruşturmada, eski BBP yöneticileri ifade verdi.

Eski BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturma kapsamında, eski BBP yöneticileri Hasan Çağlayan ve Mahir Damatlar tanık olarak ifade verdi. 

Damatlar ve Çağlayan, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan'ın daveti üzerine dün Malatya Adliyesi'ne geldi.

Savcılıkta ifade veren Çağlayan ve Damatlar'a, merhum Yazıcıoğlu'nun parti merkezindeki odasının boşaltıldığı iddialarına ilişkin sorular yönetildiği öğrenildi.

Yazıcıoğlu'nun, parti merkezindeki odasındaki bilgisayarı ve bazı eşyalarının helikopterin düştüğü gün alındığına yönelik iddiaları araştıran savcılığın, söz konusu iddialarda adı geçen Çağlayan ve Damatları ''tanık'' sıfatıyla ifadeye çağırdığı kaydedildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler