YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soruşturma söz konusu değil
Soruşturma söz konusu değil
14 Ocak 2012 14:45
Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi...

Sağlık Bakanlığı, ''hasta çocuğa Noel Baba sürprizi yapan doktora soruşturma'' iddialarına ilişkin olarak, konunun ne olduğunun anlaşılması amacıyla inceleme yapıldığını, herhangi bir müfettiş görevlendirmesi ve soruşturma yapılmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün medyada ''Hasta çocuğa Noel Baba sürprizi yapan doktora soruşturma'' başlığıyla yer alan haberlere ilişkin olarak, Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgilerle açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

21 Aralık 2011 tarihinde, Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'nde, ''bir kişinin Noel Baba kıyafetleri giyerek sırtında torbasıyla hastane koridorlarında dolaştığı'' şeklinde hasta ve hasta yakınlarından çok sayıda şikayet alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu şikayetler üzerine konunun ne olduğunu ortaya çıkarmak için bir inceleme başlatılmıştır. Olay konunun ne olduğunun anlaşılması amacıyla yapılan bir incelemeden ibarettir. Herhangi bir müfettiş görevlendirmesi ve soruşturma yapılması söz konusu değildir. Sadece ilgili kişilerin bilgisine başvurulmuştur.

Haberlerde ifade edildiği gibi, hasta çocuğumuzun hastaneye getirilerek sorgulandığı da doğru değildir. Haberin maksadı aşan ifadelerle verilmesi hem hasta çocuğumuz ve ailesini hem habere konu doktorumuzu hem de tüm hastane ve sağlık çalışanlarımızın motivasyonunu olumsuz yönde etkilemiştir.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler