YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soruşturma devam ediyor
Bir ihbari değerlendiren ekipler, baraj gölünde 15 el bombası, 4 bombaatar, aydınlatma fişekleri ve yaklaşık 300 kalaşnikof ile M16 mermileri buldu
Soruşturma devam ediyor
28 Ekim 2009 / 11:15 Güncelleme: 28 Ekim 2009 / 11:18

Erzincan Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ve Terörle Mücadele ekiplerine yapılan ihbar doğrultusunda bir baraj gölünde yapılan aramada el bombaları ve mermiler bulundu.
 

Edinilen bilgiye göre, Erzincan merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunan Çatalarmut köyü mevkiinde bulunan Göyne Barajı'nda, baraj gölü su seviyesinin düşmesi sonucunda göle atılmış el bombaları ortaya çıktı. Görgü şahitlerinin iletmesi sonucu bölgeye polis ekipleri geldi. Emniyet ekiplerinin yaptığı inceleme sonrasında durum Erzurum Özel Yetkili Savcılığı'na bildirildi. Savcı nezaretinde dün akşam saatlerinden itibaren emniyet ve jandarma görevlileri tarafından baraj gölünde araştırma başlatıldı. Yapılan ilk incelemelerde baraj gölünde 15 el bombası, 4 bombaatar, aydınlatma fişekleri ve yaklaşık 300 kalaşnikof ile M16 mermileri bulundu.
 

Baraj gölü ve çerçevesinde Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden getirilen 5 kişilik dalgıç ekibi, mühimmat arama çalışmalarını sürdürüyor. El bombalarının seri numaralarının olduğu öğrenildi. Olayla ilgili olarak çok yönlü soruşturma devam ediyor.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler