YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sorumluluk bizimdir
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Samsun'da yaşanan sel afetiyle ilgili olarak, 'Bu selde yitirdiğimiz canlarımızın sorumluluğu bizimdir.' dedi.
Sorumluluk bizimdir
05 Temmuz 2012 / 19:57 Güncelleme: 05 Temmuz 2012 / 20:02

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, '' Samsun'da bu selde yitirdiğimiz canlarımızın da sorumluluğu bizimdir, hükümetimizin, devletimizindir. Hiçbirisinin de sorumluluğundan kaçmıyoruz. Bir suçlu varsa, başta ben olmak üzere bir hatası olan varsa, herkes cezasını çekmelidir'' dedi.

Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile geldiği Samsun'da, selin etkilediği alanlardaki incelemelerinin ardından Kılıç ve Eroğlu ile TOKİ Kuzey Yıldızı konutları mevkisinde gazetecilere açıklama yaptı.

Samsun'a ve Türk halkına başsağlığı dileyen Bayraktar, ''En önemli candır. 10 insanımızı kaybettik, bir de kaybımız var. Hiçbir şey bu canları geri getirmez. Hiçbir mazuriyet bu canların kaybını telafi etmez. Üzüntümüz sonsuzdur ve bu hususta ne gerekiyorsa yapacağız'' diye konuştu.

Bayraktar, ''Beş insanımızı TOKİ konutlarında kaybettik. Bu bakımdan da son derece üzgünüz. Samsun'da bu selde yitirdiğimiz canlarımızın da sorumluluğu bizimdir, hükümetimizin, devletimizindir. Hiçbirisinin de sorumluluğundan kaçmıyoruz. Bir suçlu varsa, başta ben olmak üzere bir hatası olan varsa, herkes cezasını çekmelidir. Özellikle de suçlu aramak da yanlıştır. Varsa zaten bunu ortaya çıkaracağız'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler