YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sorumlular yargı önüne çıkarılmalı
Sorumlular yargı önüne çıkarılmalı
30 Aralık 2011 16:18
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Irak sınırındaki olayla ilgili ''Bu felaketin sorumlularının yargı önüne çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız'' dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, bir grup partiliyle, Irak sınırında meydana gelen olayda hayatını kaybedenler için Gülyazı köyünde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Tanrıkulu, ortada tarif edilemez bir acının olduğunu ifade ederek, ''Burası sözün bittiği yer'' diye konuştu. Avukatlar aracılığıyla otopside çekilen fotoğraflara baktığını dile getiren Tanrıkulu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Gerçekten insan vicdanının kabul edemeyeceği görüntüler var. Bütün Türkiye'nin bu acıya tanıklık etmesi ve içinde hissetmesi lazım. Eğer bu acıyı ortaklaştıramazsak Türkiye'de mutabakatı, uzlaşmayı ve barışı sağlayamayız. Bu felaketin sorumlularının yargı önüne çıkması için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Bu acıyı felaketi Türkiye'nin kendi içinde hissetmesi lazım. Eğer sorumluları ortaya çıkaramazsak, adaleti bütün Türkiye'ye hissettiremezsek, gerçekten mutabakatı zor sağlarız. Bu vakada adaleti sağlayalım ve bütün Türkiye'ye gösterelim''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, edindiği bilgilere göre olayda ihmalden öte çok farklı şeyler bulunduğunu da öne sürerek, ''Bunları bütün Türkiye ile paylaşacağız, Meclis'te paylaşacağız'' dedi.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler