YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soros: Putin, IŞİD'den daha büyük bir tehdit
ABD'li milyarder George Soros, Guardian'ın internet sitesinde yayımlanan yazısında, "Rus lider Putin'in, AB için IŞİD'den daha büyük bir tehdit oluşturduğu" yorumunda bulundu.
Soros: Putin, IŞİD'den daha büyük bir tehdit
12 Şubat 2016 / 10:21 Güncelleme: 12 Şubat 2016 / 10:29

İngiliz The Guardian gazetesinin internet sitesine yazan ABD'li milyarder George Soros, "Putin yetenekli bir taktisyendir ancak stratejik düşünen biri değildir. Onun, Suriye'ye, Avrupa mülteci krizini ağırlaştırmak için müdahale ettiğine inanmak için bir neden yok. Doğrusu, müdahalesi stratejik bir hatadır" dedi.

BAKALIM HANGİSİ ÖNCE ÇÖKECEK?

Soros, "Gerçek şu ki, Putin'in Rusya'sı ve AB, zamana karşı bir yarışa girişmiş durumda. Sorun hangisinin önce çökeceği meselesi" dedi.

"Rusya ekonomisinin kötü bir durumda olduğunu, ülkenin 2017'de bir iflas yaşayabileceğini, Rusya'nın bütçe açığının gayrı safi milli hasılanın yüzde 7'si olduğunu belirten" Soros şöyle devam ediyor:

"Putin'in rejiminin çöküşün önüne geçmesinin en etkili yolu, daha önce AB'nin çökmesine neden olmaktır. Alt üst olan bir AB, Ukrayna'daki ilhakı takiben Rusya'ya karşı devreye soktuğu yaptırımları sürdüremeyecektir."

İYİ YA İŞTE
 // UGUR MUŞ
Türkiye de Tayyib e kurban olacağına git Rusya da putin e kurban ol, bu rus bize göre deli amerikaya ya göre müttefik putini...
12 Şubat 2016 Cuma 11:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler