YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sonunda bunu da gördük!
Antalya'da öğle yemeği için dışarı çıkan banka personeli kapıyı üzerinde anahtarla beraber açık unuttu. Şans eseri bankaya para yatırmak için gelen müşteri durumu fark etti ve görevlilere haber verdi.
Sonunda bunu da gördük!
09 Aralık 2010 / 14:13 Güncelleme: 09 Aralık 2010 / 15:07

Antalya'da öğle yemeğine çıkan banka personeli, banka kapısını üzerinde anahtarla beraber açık unuttu. Kapının açık olduğunu gören banka müşterisi, önce cep telefonu ile her şeyi kaydetti ardından da olası bir hırsızlığa karşı bankayı korudu. 

Edinilen bilgiye göre, Antalya'da bir banka şubesinde bulunan bütün personel, güvenlikçi de dahil personeli üzerinde anahtar ile birlikte kapıyı açık unutup öğle yemeğine gitti. Bankaya para yatırmak için gelen Ahmet Şefik Sümer, elinde içinde para olan çanta ile içeri girdi. İçeride kimse olmadığını fark eden Sümer, bir süre içeride gezindikten sonra dışarı çıkarak yan dükkanda bulunan arkadaşını çağırdı.  

Bankada olabilecek hırsızlık sonrasında kendinden şüphelenilmemesi için cep telefonu ile banka içini kaydeden Ahmet Şefik Sümer, yaklaşık 15 dakika boyunca şube içinde dolaştı.  
Para kasalarını ve masalar üzerinde duran müşterilere ait belgeleri cep telefonuyla görüntüleyen Sümer, kapısı açık bırakılan bankanın dışına çıkarak, gelen müşterileri de içeri sokmadı. Yaklaşık 15 dakika boyunca şube içinde gezindiklerini anlatan Sümer, "Arabamı sattım. Olan parayı da bankaya yatırmak istedim. Saate bakmadığım için öğle arası olduğunu fark etmedim. İçeri girdiğimde kimseler yoktu. Bir süre seslendim. Yan dükkanda bulunan arkadaşımı çağırdım.sonra da kamera ile görüntüledim.Bankaya girmek isteyenleri engelledim. Görevliler gelinceye kadar kapıda bekledim. Benim para ile işim olsa ya da art niyet bir düşüncem para kasaları açık durumda onları alırdım. Aksine çalınmaya karşı da bankanın güvenliğini sağladım" dedi.

İHA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler