YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soner Yalçın'dan CHP'ye skandal mektup
Soner Yalçın'dan CHP'ye skandal mektup
19 Şubat 2011 07:58
Ülke TV'de Turgay Güler'in sunduğu, Ahmet Kekeç ve Şamil Tayyar'ın da katıldığı programda ODA TV ve Soner Yalçın olayı gündeme geldi.

Programda Şamil Tayyar, Soner Yalçın tarafından Kılıçdaroğlu'na verilmesi amacıyla yazılan mektubu açıkladı.  Mektupta ismi geçen Ahu Özyurt mektuba sert tepki gösterirken programa bağlanan gazeteci Sevilay Yükselir ise Soner Yalçın'a veryansın etti.

Şamil Tayyar, mektubun, Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın tarafından Kılıçdaroğlu'nun basın danışmanı Baki Özilhan'ın adına yazıldığını açıkladı.

Tayyar, söz konusu mektubun CHP'yi oldukça zora sokacağını da belirterek, mektupta bahsedilen konuların CHP ve Soner Yalçın arasındaki işbirliği ile CHP'nin Oda TV ile bağlantısını net bir şekilde ortaya koyduğunu vurguladı.

İlk kez Ülke TV'deki Ensıradışı programında yayınlanan mektupta, Soner Yalçın Halk TV'yi CHP'den isterken, 'Bu televizyonla 2011 seçimlerine iyi bir şekilde girelim' diyor.

Soner Yalçın, kurulacak televizyonda CHP'ye destek vereceklerini açıklarken televizyonda yer alacak isimlerde belli oldu: Soner Yalçın'ın kuracağı televizyonun haber merkezinde Murat Ongun, Ahu Özyurt, Hakan Aygün, Murat İde, Özlem Gürses, Serdar Akinan yer alırken, ekran yüzü olarak kullanılacak isimler arasında da Ruhat Mengi, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Nilgün Cerrahoğlu, Oray Eğin, Sedat Ergin, Nihat Genç, Emin Çölaşan, Mine Kırıkkanat, Şükran Soner, Yazgülü Aydoğan, Çiğdem Toker, Özlem Çelik, Orhan Bursalı, Nuray Mert, Pınar Türenç bulunuyor.

 CHP'den AHU ÖZYURT'A SİZ ARTIK YOKSUNUZ  

Canlı yayında Ahu Özyurt ile Sevilay Yükselir arasında sözlü tartışma yaşandı. Ahu Özyurt, CHP'den yapılan açıklamayı söyledi ve artık kendileri ile çalışmayacaklarını açıkladıkların söyledi.
  
 YATACAK YERİNİZ YOK  

Sevilay Yükselir, kendisi hakkında çok ağır ifadeler yer alan haberler yapıldığını bu olayın içinde olanların yatacak yeri olmadğını söyledi. Yükselir, Ahu Özyurt'a 'Eğer sen de bu işin içindeysen senin de yatacak yerin yok' dedi. Bunun Üzerine Ahu Özyurt, "Ben hakaret dinlemeye gelmedim" dedi. Yayından ayrılacağını söyledi.

Programa daha sonra telefonla bağlanan gazeteci Murat İde, Sevilay Yükselir'in sözlerine tepki gösterirken böyle bir teklif gelse dahi kabul etmeyeceğini dile getirdi. Murat İde, çalıştığı bir kanal bulunduğunu Soner Yalçın la da çok fazla tanımadığını söyledi.

Şamil Tayyar, Türkiye'de medyanın içinde özellikle CHP'ye meyyal bir kesimin bulunduğunu bu durumdaki gazetecilerin hiçbirşeyden sakınmadıklarını ancak AK Parti'ye yakın olan gazetecilerin ise hemen yaftalandığını söyledi.

İŞTE SONER YALÇIN'IN OLAY MEKTUBU
  

Soner Yalçın'ın Halk TV'nin kendilerine verilmesi için CHP'ye yazdığı mektup Ülke TV'de açıkladı. Soner Yalçın mektupta ortağı olan gazetecileri isim isim açıklamış. İşte o mektup ve işte o kadro:

Ülke TV'deki Ensıradışı programında Şamil Tayyar tarafından açıklanan mektupta, Soner Yalçın, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüklerini belirterek Halk TV'yi CHP'den isterken, bu televizyonla 2011 seçimlerine girilmesini teklif ediyor.

 SONER YALÇIN'IN KADROSU  

Soner Yalçın bu televizyon sayesinde CHP'ye destek olacaklarını belirtirken , televizyonda yer alacak isimleri de açıkladı.

Soner Yalçın'ın kuracağı televizyonun haber merkezinde Murat Ongun, Ahu Özyurt, Hakan Aygün, Murat ile Özlem Gürses, Serdar Akinan yer alırken, ekran yüzü olarak kullanılacak isimler arasında da Ruhat Mengi, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Nilgün Cerrahoğlu, Oray Eğin, Sedat Ergin, Nihat Genç, Emin Çölaşan, Mine Kırıkkanat, Şükran Soner, Yazgülü Aydoğan, Çiğdem Toker, Özlem Çelik, Orhan Bursalı, Nuray Mert, Pınar Türenç'in ismi geçiyor

İŞTE O MEKTUP;

"Baki abey

2011 seçimlerine benzer bir şekilde gidelim. Halk TV'yi bize verin. Biz bu medya sayesinde size destek olalım.

Sayın Kılıçdaroğlu'na Halk TV'ye talip olduğumuzu açıkladım. Bu işi de tek başıma yapacak değilim. Bir ekibimiz var. Haber merkezinde Murat Ongun, Ahu Özyurt, Hakan Aygün, Murat ide, Özlem Gürses, Serdar Akinan gibi isimler görevlendirilirken, ekran önünde de Ruhat Mengi, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Nilgün Cerrahoğlu, Oray Eğin, Sedat Ergin, Nihat Genç, Emin çölaşan, Mine Kıırkkanat, Şükran Soner, Yazgülü Aydoğan, Çiğdem Toker, Özlem Çelik, Orhan Bursalı, Nuray Mert, Pınar Türenç ve dahası...

Bu güvenilir ve saygın gazetecilerle ekrana çıkacağız. En kısa zamanda CHP ekibiyle yan yana gelmeliyiz. Neyi ne zaman yaparız konuşmalıyız. Biz hazırız.

Saygılarımla.. Soner Yalçın"

kim olduğunu bildiklerimiz?
 // bilal yaldıran
evet yıllarca bu yurdun herkarış toprağını kin nefret tohumlarını ekerek kardeşi kardeşe vurduran bu ülkeyi bağlılık yemini ettikleri efendilerine hizmet etmektir ve bu ülkeyi altın tepside sunmak ve bu ülkenin nimetlerini fahiş bir sekilde kendilerince paylaşmak ve bu halkıda sadece .yahudinin dediği gibi, Allah beni yarattı diğerlerinide bana uşak yarattı anlayışıyla yaşadıkları bu dünyada insanlarımızı aşağılamaktan zevk alan bu kişiliksizler .aslında....
19 Şubat 2011 20:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler