YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soner Yalçın açıkladı: İşte FETÖ'nün CHP ve Hürriyet imamı
Gazeteci - Yazar Soner Yalçın, FETÖ'nün CHP imamının bir zamanlar Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmenliğini de yapan Enis Berberoğlu olduğunu açıkladı.
Soner Yalçın açıkladı: İşte FETÖ'nün CHP ve Hürriyet imamı
01 Eylül 2016 / 13:18 Güncelleme: 01 Eylül 2016 / 13:42

Gazeteci - Yazar Soner Yalçın'la CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu arasındaki tartışma büyüyor. 

Soner Yalçın dünkü yazısında MİT TIR'ları haberinin Can Dündar'a Enis Berberoğlu tarafından verildiğini yazıp Berberoğlu'nun CHP ile FETÖ arasındaki bağlantıyı kuran kişi olduğunu açıklamıştı.

Yalçın bugün de Enis Berberoğlu ile ilgili çok konuşulacak bilgileri kaleme aldı.

İşte Soner Yalçın'ın Cemaat’in “CHP İmamı” başlıklı yazısı;

...

“Solcu milletvekili” basın toplantısı düzenleyip gerçekleri kamuoyuna anlatacakken, görüntüleri neden sadece Can Dündar'a verdi? Amacı, Batı'da tanınan Can Dündar'ı hapse attırarak cezaevindeki Cemaatçi gazeteciler konusunu dünyaya duyurmak mıydı?

Bu sorunun yanıtı için, bu yüreksiz “solcu milletvekilinin” ortaya çıkıp görüntüleri kimden aldığını açıklaması gerekmiyor mu?

Susuyor.

Peki…

Kim bu korkak “solcu milletvekili”?

O korkak sensin

Soruyu yanıtlamadan önce şunu yazmalıyım:

CHP milletvekili Enis Berberoğlu da dünkü yazımla ilgili açıklama yaptı. Konuyla hiç ilgisi yok ama laf cambazlığıyla, “Madem gazeteci geçiniyorsun bana tek bir haberini söyler misin” dedi!

Konuyla ilgisi yok ama yazayım: Ve çok gerilere gitmeyeyim sondan başlayayım; sen Fethullah Gülen'e yaltaklanırken, ben Cemaat'in darbe yapacağını yazıyordum ısrarla.

Al sana haber!

Ayrıca…

PENSİLVANYA'YA GİDİP GÜLEN'İN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKTÜ

Pensilvanya'ya gidip Fethullah Gülen'in önünde diz çöken sen mi gazetecilik dersi vereceksin bana?

Fethullah Gülen rahatsızlık geçirdi diye telefona sarılıp ağlak bir ifadeyle “geçmiş olsun” dileklerini ileten sen mi gazetecilik dersi vereceksin bana?

Fethullah Gülen'in uzaktan-yakından her yakını vefat ettiğinde başsağlığı mesajları gönderen sen mi gazetecilik dersi vereceksin bana?

Geç bu ucuz gazetecilik numaralarını; 30 yıllık gazetecilik hayatımızda ne yaptığımızı/yazdığımızı herkes biliyor. Hangimiz güç odakları ve hangimiz halk için haber-makale yazmışız bilen biliyor.
Meselem bu çocukça tartışma değil; ben bir hakikat peşindeyim.

SEN NEDEN AÇIKLAMIYORSUN?

Can Dündar'ı anlıyorum, “haber kaynağını” koruyor.

Sen neden çıkıp yiğitçe “solcu milletvekilinin” kendin olduğunu açıklamıyorsun? Oysa…

31 Mart 2016 tarihinde; “Eski bir gazeteci ve yeni siyasetçi sıfatıyla bu haberin tüm sorumluluğunu üstlenmeye hazırım” demiştin!

Hakkında iddianame yazılınca, 23 Ağustos 2016 tarihinde; “Can Dündar'ın kitabındaki tek satırla suçlandığıma göre ben de tek satırla cevap veriyorum: Suçlamaları kabul etmiyorum” dedin!

HÜRRİYET'İN DE İMAMIYDI

Enis Berberoğlu sen bir korkaksın!

Hakikati bile savunamayan bir zavallı!

Ama meselem senin kişilik zafiyetin değil.

Aradığım başka…

Hürriyet'in imamı

Bak Enis Berberoğlu!

Sen Hürriyet'in Ankara Temsilcisi olduğun günlerde -şimdi çoğu tutuklu olan Cemaatçilerle- genel yayın yönetmeni olmak için lobi yaparken (Cemaat'in Aksiyon gibi dergilerine, Ergenekon-Balyoz 2004'te darbe yapacaktı, diye demeçler verirken), Odatv'ye/bize bir haber geldi:

Ergenekon davası başlamadan önce, Cemaat organizasyonuyla soruşturmayı/kumpası yapan polisler, savcılar ile mahkemeye bakacak hakimler bir iftar yemeğinde bir araya getirilmişlerdi.

Davanın tarafsızlığına gölge düşüren bu olayın bilgisi ve fotoğrafları önce Hürriyet gazetesine gitmiş ama yayınlamamıştınız. Biz korkmadık yayınladık ve beklediğimiz gibi benzeri haberlerimiz yüzünden Silivri zindanına atıldık.

CEMAAT LOBİSİYLE HÜRRİYET'E GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDUN

O karanlık günlerde biz, hakikat yolundan hiç ayrılmadık; ısrarla gazetecilik yaptık.

Sen Enis Berberoğlu! Sen o dönem ne yaptın:

Cemaat lobisinin gücüyle Hürriyet'e genel yayın yönetmeni oldun! Ve…

17-25 Aralık 2013 Cemaat operasyonundan sonra, Hürriyet Cemaatle arasına mesafe koyunca 10 Ağustos 2014'te gazeteden kovuldun! Ve…

CHP'nin Tutuklu Gazeteciler Raporu'nda sertçe eleştirilen sen, CHP genel başkan yardımcılığına getirildin!

Herkes önseçime girerken sen kontenjandan milletvekili yapıldın!

Tüm bu koltuklara oturmak için darbeci Cemaatçilerle nasıl işbirliği yaptın, açıklamalısın?

Hem gazeteci…

Hem de siyasi kimliğin lekeli…

Uyduruk bir kumpas belgesinde adın geçince hapis korkusu seni teslim aldı.

Bu ruh halinden kurtulamadığın için gazeteciliği bırakıp Fethullah Gülen'in kanatları altına girdin. Bir de utanmadan; kendisini hâkim ve savcı yerine koyan polisleri şikâyet için Pensilvanya'ya gittiğini söyledin!

Korktuğun için Cemaat'in sana önerdiği sözde muhabirleri Hürriyet'e doldurdun!

BARANSU: BENİ ASKERLELE ENİS BERBEROĞLU TANIŞTIRDI

Bir dönem Türkiye'yi sarsan kumpas ürünü “İrtica Eylem Planı” belgesini yayınlayan Taraf gazetesinin “bavulcu” muhabiri Mehmet Baransu, 16 Haziran 2009 tarihinde Habertürk tv'nin canlı yayınında şöyle dedi:

“Beni askerler ile Enis Berberoğlu tanıştırdı!”

Açıkla Enis Berberoğlu!

Açıkla… Hürriyet gazetesinin “Cemaat imamı” kim?

Açıkla… CHP'nin “Cemaat imamı” kim?

Mesele kişisel değildir.

CHP'deki Cemaatçiler kimler?

Kimler Cemaat ile örtülü işlere girdi?

Israrla aradığım bu…

zındıklar
 // gül argu
dökülün zındıklar yok gazeteci yok kademisyen yok proföservs rezilliğinize mevkiler makamlar ilaveler yapıyordunuz .bizde cahil halktık gözünüzde .oysa kendini parayla satan rezilsiniz puuu utanmazlar ....
01 Eylül 2016 Perşembe 23:56
 // aytekin
Neden delikanli olsunki bunlar amerikanin usaklari usaklardan delikanli cikmaz kivir babam kivir dansoz misali vatan hainleriyle dolmus ulke ucuz adamlar sizi nereye kiviricanizi iyi bilin beyler yanlis ata oynamayin esir alinmis adamlar olmayin korkmayin ulan korkmayin devlet biziz...
01 Eylül 2016 17:45
 // Ömer
bilinenlerin tekrarı ile hedeflenenden alıkoyma gayret ve planlamalarınız 90 larda kaldı. Ihaneti ve planlayıcı sahiplerinizi gizlemekle uğraşı ile birlikte ulusal kutlu mücadeleyi tıpkı Kut'ul amara gibi tarihte yok sayma için verilen emir doğrultusunda küresel yahudi medyası verdiğiniz çaba Na fi le soner. Farkın nedir Enis'ten hahamcık tuncay'dan? Bu işi sulandırmaya gücünüz yetmeyecek....
01 Eylül 2016 15:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler