YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son yolculuğuna uğurlanıyor...
Dün vefat eden Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan son yolculuğuna uğurlanıyor...
Son yolculuğuna uğurlanıyor...
08 Ekim 2011 / 14:04 Güncelleme: 08 Ekim 2011 / 14:55

13:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün sabah saatlerinde vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'ın cenazesini taşıyan araç Fatih Camisi'ne geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan'ın da içinde bulunduğu araç, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tarafından karşılandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Başbakan Erdoğan ve diğer bakanların omuzlarında cenaze aracından indirilen Tenzile Erdoğan'ın tabutu, musalla taşına kondu. (AA)

14:47

Tenzile Erdoğan'ın cenazesi, Fatih Camii'nde kılınan namazın ardından toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı'na getirildi.

Mezarlık ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Başbakan Erdoğan da, annesinin naaşını taşıyan cenaze aracıyla birlikte mezarlığa giriş yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra, çok sayıda bakan ve aile yakınları da mezarlığa geldi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler