YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son yolculuğuna uğurlandı
Son yolculuğuna uğurlandı
25 Eylül 2009 15:26
22. Dönem Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan (74), İstanbul'da son yolculuğuna uğurladı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden Nuh Çimento'nun kurucu ortaklarından ve 22. Dönem Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan (74), İstanbul'da son yolculuğuna uğurladı.

Eskiyapan'ın cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra siyaset ve ekonomi dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Marmara İlahiyat Fakültesi'nde Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı öncesi Eskiyapan'ın ailesi taziyeleri kabul etti.

Cenazeye; Eskiyapan'ın eşi Gülten Eskiyapan, çocukları Nuh ve Murat, kardeşi Fikret, yakınları, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Eskiyapan'ın yeğeni olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, işadamı Zeynel Abidin Erdem, Halis Toprak, Oğuz Satıcı, Erol Aksoy, Tuncay Özilhan, Erdoğan Demirören, Ergun Gürsoy, Hasan Fehmi Güneş, Sefa Sirmen, İstanbul eski valileri Nevzat Ayaz ve Erol Çakır başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından helallik istendi ve duaların ardından Eskiyapan'ın cenazesi omuzlarda cenaze aracına götürüldü. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de tabutu omuzlayanlar arasında yer aldı.

Aynı zamanda Eskiyapan'ın yeğeni olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklığolu, Eskiyapan'ın hayırsever bir insan olduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı ile iftarda beraberlerdi. Hayırsever bir insandı. Türk milli eğitimine hem aile olarak hem de kendisi katkılarda bulundu. Aile olarak 17, 18 okul yaptırdılar." dedi.

İşadamı Halis Toprak ise, Eskiyapan için şunları söyledi: "Çok önemli bir insandı. Türk sanayisine çok önemli yatırımlar yaptı. Allah gani gani rahmet eylesin. Türkiye'nin başı sağ olsun."

Eskiyapan'ın cenazesi, daha sonra defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler