YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son kabadayı gözaltında
Ankara'nın eski kabadayılarından biri olarak tanınan İskender Çolak 7 adamıyla birlikte gözaltına alındı.
Son kabadayı gözaltında
20 Ocak 2011 / 18:08 Güncelleme: 20 Ocak 2011 / 18:29

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Ankara’nın eski kabadayılarından biri olarak tanınan İskender Çolak kişiler arasındaki arazi ve emlak satışlarındaki anlaşmazlıklarda tehditle aracılık yaptığı iddiasıyla 7 adamıyla birlikte gözaltına alındı.

İskender Çolak’ın çetenin lideri olduğu öne sürüldü.

Ankara polisi, arazi ve emlak satışlarında anlaşmazlık yaşayan vatandaşlara, baskı ve tehditle aracılık yaparak haksız kazanç sağlayan bir çeteye operasyon düzenledi. Ankara’nın eski kabadayılarından biri olarak tanınan işadamı İskender Çolak’la birlikte 7 kişi gözaltına alındı.

Polis 1 yıl takip etti

Ankara Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, gelen şikâyetler üzerine, arazi ve emlak satışı konusunda anlaşmazlık yaşayan vatandaşlara, baskı ve tehdit zoruyla aracılık yaparak haksız kazanç elde eden bir çeteyi tespit etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla harekete geçen polis, çetenin faaliyetlerini bir yıl boyunca izledi. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen ekipler operasyonu başlattı. Önceki gün farklı adreslere yapılan eşzamanlı operasyonda Ankara’nın eski kabadayılarından biri olarak tanınan İskender Çolak ile birlikte 7 adamı gözaltına alındı.

20 mağdur emniyete gitti

Çetenin arazi, ev ve işyeri satışlarında aralarında anlaşmazlık bulunan kişilere, baskı ve tehdit kullanarak müdahale edip, komisyon karşılığında aracılık yaptığı , Çetenin ayrıca, yargıya intikal eden konulara müdahil olduğu iddia ediliyor. Çeteyle ilgili emniyete yaklaşık 20 kişinin mağdur olarak müracaat ettiği öğrenildi. Çolak ve adamlarının emniyetteki sorguları sürüyor. “Suç örgütü oluşturmak ve örgütlü hareket etmek” suçlamasıyla sorgulanan zanlıların, bugün adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Adı geçen çetenin aracılık ettiği işleri çözerken yerel yöneticilerden kimlerle birlikte hareket ettiği, imarla ilgili yerel yöneticilere de rüşvet verip vermediği verildi ise kimlere verildiği ve bunlara dair başka bir operasyon yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor.

Sertaç KOÇ-Milliyet

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler