YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Son dakika resepsiyonu...
Son dakika resepsiyonu...
28 Ekim 2010 08:48
Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, emekli Org.İlker Başbuğ döneminde başlatılan resepsiyon uygulamasını devam ettirme kararı aldı.Merkez Orduevi'nde başlayacak olan resepsiyona şehit yakınları ve gaziler de davet edildi.

Koşaner, Köşk resepsiyonundan yarım saat önce başlayacak resepsiyonda, subay ve astsubaylar ile şehit yakınları ve gazileri ağırlayacak

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda emekli Org. İlker Başbuğ döneminde başlatılan resepsiyon uygulamasını devam ettirme kararı aldı.  Resepsiyona, TSK komuta kademesinin yanı sıra Ankara Garnizonu’nda görevli generaller ve subaylar ile bazı astsubaylar, şehit yakınları ve gaziler de davet edildi. Davetiyeler adreslere gönderildi.

KÖŞK’TEN YARIM SAAT ÖNCE

Merkez Orduevinde verilecek eşli resepsiyonun, Köşk’teki resepsiyondan yarım saat önce saat 19.00’da başlayacağı bildirildi. Bu durum da, Merkez Orduevi’ndeki resepsiyona ev sahipliği yapacak olan Orgeneral Koşaner ve kuvvet komutanlarının, aynı saatlerdeki Köşk resepsiyonuna katılmayabilecekleri şeklinde yorumlandı . TSK komuta kademesinin alternatif resepsiyonu, İlker Başbuğ döneminde başlamıştı. Resepsiyonlar, Merkez Orduevinde, Köşk’teki eşli resepsiyonun olduğu saatlerde düzenliyordu. Ancak söz konusu dönemde Cumhurbaşkanı Gül’ün devlet erkanı için öğle saatlerinde verdiği eşsiz resepsiyon dolayısıyla TSK komuta kademesi Cumhuriyet dolayısıyla Cumhurbaşkanı tarafından verilen resepsiyona tam kadro katılıyorlardı. 

Tek resmi açıklama: Bilgim yok

Köşk’teki resepsiyona askeri erkanın katılıp katılmayacağı, alternatif resepsiyon haberinin duyulması üzerine dün Genelkurmay Karargahı’na soruldu. Genelkurmay İletişim Dairesi Başkanı Tuğg. Tayyar Süngü, bu yöndeki sorulara, “Bilgim yok” yanıtını verdi. Karargah’tan Köşk resepsiyonuna katılım konusunda gelen tek resmi açıklama bu oldu.
Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler