YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soma'daki facia dünya basınında
Soma'daki facia dünya basınında
14 Mayıs 2014 11:15
Manisa Soma'da 787 kişinin olduğu maden ocağı faciasında 201 kişi hayatını kaybetti. Dış basın yaşanan faicayı manşetlerinde böyle gördü.

AFP: Türk maden ocağında dev patlama

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasına ilişkin son resmi açıklamaya göre ölü sayısı 201.

Ölü sayısının artmasından duyulan endileşe vurgu yapılan haberlerde, Türkiye'deki maden kazalarının fazlalığına dikkat çekildi.

REUTERS: Ülkenin en kötü maden felaketi

Türk maden ocağındaki dev patlamada 200 kişi hayatını kaybetti. Hala madende yardım bekleyenler var.

Ülkenin en kötü maden felaketi olarak duyurulan haberde aradan geçen 18 saat sonrasında ölü sayısının 200'ü geçtiği bildirildi. Yangının halen devam ettiğini belirten ajans içeride çok sayıda kişnin mahsur kaldığına dikkat çekti.

CNN: Türkiye'de patlama, yüzlerce yanık ve boğulma 

Türkiye'de bir madende meydana gelen patlamada en az 200 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Patlama sonrası insanların maden etrafında toplandığı görüldü.

WASHİNGTON POST: Patlamda 17 kişi öldü

Amerika'da yayın yapan Washington Post Türkiye'deki maden faciasında 17 kişinin öldüğünü 200'den fazla işçinin ise hala yardım beklediğini duyurdu.

LE MONDE: Türkiye'deki madende patlama: 201 ölü 

Fransa'nın en büyük gazetelerinden biri olan Le Monde, Soma'daki faciada 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini, geriye kalan yüzlerce işçinin yerin iki kilometre altında havasız bir biçimde yardım beklediğini duyurdu.

GUARDİAN: Soma'da felaket umutlar azalıyor 

İngiliz The Guardian gazetesi Türkiye'nin batısında bulunan bir maden ocağında yaşanan patlama sonucu 201 kişinin hayatını kaybettiğini, yeraltında bulunan yüzlerce kişinin ise karbonmonoksit gazından zehirlenme riskinin bulunduğunu belirtti.

ALJAZEERA: Türkiye'de ülke tarihinin en büyük patlaması: 200 ölü 

Manşet olarak verilen haberde Türkiye'nin batısındaki Manisa ilinin Soma ilçesinde bulunan bir madende feci patlama sonucu 200 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Gazete patlamayı ülke tarihinin en büyük patlaması olarak niteledi. Madende mahsur kalan işçilerin ise ölümle burun buruna olduğunu belirten gazete arama kurtarma çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini yazdı.

EL ARABİYA: Türk madeninde patlama: 200 kişi öldü 

Suudi Arabistan'ın en büyük gazetelerinden biri olan EL Arabiya Soma'da yaşanan faciayı manşetten gördü. Bir maden ocağındaki patlama sonucu 200 kişinin hayatını kaybettiği bildirilen haberde geriye kanal 400'ün üzerinde maden işçisinin çaresiz bir şekilde yardım beklediğini duyurdu.

 

HABER7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler