YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soma'da bir gazeteciden utanç verici dezenformasyon!
Türkiye Soma'nın acısını yaşarken, bazı çevreler bu acıdan yararlanmaya çalışmayı ihmal etmiyorlar. İşte utanç verici bir örnek...
Soma'da bir gazeteciden utanç verici dezenformasyon!
16 Mayıs 2014 / 07:40 Güncelleme: 16 Mayıs 2014 / 08:26

24 TV'de yayınlanan Yeni Türkiye programında, Soma'da yaşananlar, olayın arka planı ve yankıları tartışıldı. 

Yayına Soma'dan bağlanan Murat Çiçek, şahit olduğu ilginç bir olayı izleyenlere aktardı. Çiçek, bir gazetecinin Soma'da yaptığı tuhaf dezenformasyonu anlattı. 

Murat Çiçek şöyle konuştu: 

Bugün, öğlen vakti gelen daha üstü bile kirlenmeyen bir gazeteci, ama her şeye hakim bir vaziyette ve kendisi gibi yeni gelen gazetecilere şu cümleyi kuruyor; “burada imamlar var ve aile yakınlarını tek tek dolaşıyor. Feryat edenlere diyor ki; evladınız şehit oldu, böyle feryat etmeyin, kimseyi suçlamayın, susun ve acınızı çekin ki şehit olan evladınızın sevabından siz de faydalanasınız. Ama böyle yüksek sesle feryat ederseniz, eleştirirseniz bu şehit sevabından faydalanamazsınız.” diyor. 

El insaf demekten başka bir şey gelmiyor. İki gündür buradayız, bahsetmiş olduğu, bırakın bir örneğe, yakınından dahi geçebilecek olmadı burada. Dolayısıyla hedef belli, bunu çok açıkça söyleyebiliyorum. O hedefin şaşmaması için de kanımca şirket sahibinin adını bir şekilde perdelemeye çalışıyorlar. Bunlar küçük örnekler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler