YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soma madencilerine iyi haber!
Soma madencilerine iyi haber!
19 Haziran 2014 07:55
Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle dün eylem yapan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'da çalışan işçilerin paraları yatırıldı.

Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde, Soma'da yaşanan maden kazanın meydana geldiği ocakta çalışan ve maaşlarını alamadıkları için eylem yapan işçilerin hesaplarına bugün paraları yatırıldı.

Soma'da yaşanan maden faciasında üretimi durdurulan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'da çalışan işçiler paralarını alamadıkları için dün eylem yaptı. İşçilerinin oturma eylemi yapmasından sonra maaşların Cuma gününe kadar yatırılacağı açıklandı. Kırkağaç İlçesi'nde bulunan işçiler bugün akşam hesaplarına yatan paralını aldı. Maaşlarını alan maden işçileri, çok mutlu olduklarını ve kesintinin olmadığını söyledi. Normalde her ayın 14 veya 157in de paralarının yattığını belirten işçiler, gecikmeli de olsa maaşlarını aldıkları için mutlu olduklarını belirttiler. Bazı maden işçileri ise maaşlarını çekerken diğer arkadaşları ise hatıra olması için paraları göstererek fotoğraf çektirdi. Madenciler, Çekmiş olduğumuz maaşımızı borçlarımızı kapatacağız dediler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler