YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sokak ortasında dehşet!
İstanbul’da KCK’ya yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 8 kişi, adliyeye sevk edildi
Sokak ortasında dehşet!
21 Ocak 2012 / 10:01 Güncelleme: 21 Ocak 2012 / 09:59

Emniyetten yapılan açıklamaya göre PKK-KCK terör örgütünün “Demokratik Yurtsever Gençlik” yapılanmasına yönelik çalışmalarda, ses bombalı, molotofkokteylli, havai fişekli, taşlı sopalı yasa dışı eylemleri organize eden, eylemlere katılan ve kamu ile özel kişilere ait bina ve araçlara zarar verdiği iddia edilen 2’si çocuk yaşta 10 kişi yakalandı. Yasadışı gösterilerde güvenlik ve polis kameralarınca kaydedilen görüntülerin incelenmesi sonucu bu kişilerin, 17 Ocak 2010 ile 10 Ocak 2012 tarihleri arasında Ataşehir, Maltepe, Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde bir markete, siyasi parti irtibat bürosuna, İETT otobüsüne, itfaiye aracına molotofkokteyli atılması, 15 otomobilin yanıcı madde dökülerek kundaklanması, bir polis memurunun yaralanması, bir başka polis memurunun gasp edilmesi gibi 24 farklı eyleme katıldıkları iddia edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan çocuk yaştaki 2 şüpheli serbest bırakılırken, geri kalan 8 kişi Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

24 AYRI OLAYA KARIŞTILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlıların 17 Ocak 2010 tarihinden 10 Ocak 2012 tarihine kadar molotoflu saldırıdan kundaklamaya, bombalı saldırıdan korsan gösteriye kadar 24 ayrı olaya karıştığı belirlendi. Şüphelilerin yasadışı eylemleri ise MOBESE kameralarının yanı sıra bölgedeki güvenlik kameraları ve işyerlerinin kameralarına yansıdı. Şüphelilerin eylemleri bu kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

21516_6062_20012012_5.jpg

MARKETE MOLOTOFKOKTEYLİ

Polis tarafından tek tek incelenerek şüphelilerin belirlendiği bu görüntülerden birinde zanlıların bir markete ve bir otomobile attıkları molotofkokteylleri de açıkça görülüyor. Maltepe Gülensu Mahallesi’nde 21 Nisan 2011 tarihinde korsan gösteri yapan yüzleri maskeli üç kişinin, ellerindeki molotofkokteylleri ile bir marketi ve bir otomobili yaktıkları da saniye saniye kameralar tarafından kaydedilmiş. Görüntülere göre elinde silah bulunan bir gösterici, yol kenarında yürüyen bir vatandaşı korkutuyor. Genç koşarak uzaklaşırken yüzleri kapalı göstericilerin ellerindeki molotofkokteyllerini bir markete ve park halindeki bir otomobile atıyor. Atılan molotofların etkisiyle otomobil ve dükkan bir anda alevler içinde kalıyor. (AA- Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler