YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şok parola: ADİ Başbakan
Şok parola: ADİ Başbakan
22 Şubat 2010 11:28
Balıkesir'de Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı'nda nöbet tutucak askerlere verilen şok parola: Adi Başbakan

Bu akşam, nöbet tutucak erlere, başbakan hakkında 'adi başbakan' dedirtilecek. Askeri tarihinde böyle rezalet görülmedi.

Bu akşam Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı'nda nöbet tutacak erlere, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı hakkında "Adi Başbakan" dedirtilecek. Askeri tarihte böyle bir rezalet enderdir.

Askerlik yapanlar bilir. Havanın kararmasıyla birlikte gün doğumuna kadar Garnizon ve kışlalarda, nöbetçilere o gün kullanılacak parola ve işaret verilir. Amaç, yabancı kişilerin birliklere sızmasını önlemek ve gece karanlığında askerlerin birbirlerini tanımalarını sağlamaktır. Gece karanlığında muhtemel bir kazaya sebebiyet vermemek için parola ve işaret hayati önem taşır. Nöbetçi akşam karanlığında kendisine yaklaşan kişiye yüksek sesle parolayı söyleyip, karşı taraftan bunun işaretini bekler. Bu gece Balıkesir'de nöbetçi, yüksek sesle "Adi" dedikten sonra, karşı taraf "Başbakan" kelimesini kullanacak. Ortaya da "Adi Başbakan" cümlesi çıkacak. Bu haberin bugün Tarafta yer alması üzerine muhtemelen parola ve işaret değiştirilip, yenileri belirlenecek.

İşaretler aylık belirleniyor

Parola ve işaretler, Garnizon Komutanlıklarının İstihbarat Daireleri tarafından aylık olarak belirleniyor. Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı da 25 Ocak 2010 tarihinde şubat ayı içerisinde tüm garnizonun kullanacağı işaret ve parolalarını gün gün belirlemiş. Erdek Deniz Üs Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Bülent Keçeci ve İdari Üs Çavuş Çağrı Güler'in altında imzaları bulunan bu parola ve işaretler de "3700-76-10" resmi numarasıyla "Gizli" damgası vurularak tüm birliklere gönderilmiş.

Bugün kullanılacak parolanın "Adi", işaretinin ise "Başbakan" olarak belirlenmesi, T.C. Başbakanı'na resmi bir yazıyla alenen hakaret edildiğini açıkça ortaya koyuyor. Bugünkü parola ve işareti "Adi-Başbakan" olarak belirleyenler, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için ise yarın "Reis-Cumhur" işaret ve parolasının kullanılmasına karar vermiş.

Tümamiral Kezek'in bilgisi var

Albay Keçeci tarafından belirlenen bu parola ve işaretler, Erdek Mayın Filo Komutanı Tümamiral Atilla Kezek'in bilgisine de sunulmuş. Resmi yazıda Tümamiral Kezek'e bu bilginin sunulduğu açıkça görülüyor. Tümamiral Kezek, içerisinde Başbakan'a ağır hakaretin olduğu bu parolayı iptal edip, sorumlular hakkında soruşturma açmak yerine, uygulamaya yeşil ışık yakmış.

Siyasetten spora parolalar

Şubat ayı içerisinde kullanılan ve kullanılacak olan parola ve işaretler yalnızca bunlarla sınırlı değil. Siyasetten spora birçok alanda anlamlı parola ve işaretler belirlenmiş. "Ata-Türk, Devlet-Laik, Devrim- Cumhuriyet, Misak-Milli, Milliyet-Halk" bunlardan siyasi olanları. Parolayı belirleyenler, siyasi söylemin yanı sıra futbolla ilgili sözcükleri de listeye eklemişler. Listede göze çarpan listeyi hazırlayanların Fenerbahçe'yi pek de sevmedikleri. "Kara-Kartal, Galata-saray" parola ve işaretinin yer aldığı listede Fenerbahçe için parola "Civciv", işaret ise "Fener" olarak belirlenmiş. "Yeni-Rakı", "Villa-Doluca" gibi işaret ve parolaları, "Çanak-Kale, Şanlı-Urfa, Tekir-Dağ" gibi şehir isimleri takip ediyor. Mart ayına girilmesiyle birlikte kullanılan bu işaret ve parolalar, "yakılarak-kıyılarak" imha edilecek. (Taraf)

 

belge.20100222112954..jpg

devletini satan başbakan
 // adi hırsız devletini soyan başbakan
şehitlerin kanıyla alınan TÜRKİYE bu devletin başına türlü entirikayla getirilen şerefsiz başbakan ülkesini yabancılara peşkeş ceken haysiyetsiz başbakan bu ülkenin başından bu zamana kadar bir sürü başbakan geçti bundan şerefsiz ülkesini satanını bu ülke görmedi.bunu taraftar gazetesine armagan ediyorum.size kapak OLSUN.sizde satılmışsınız.bu kadar parayı nereden buluyorsunuz ....
01 Nisan 2010 20:10
Çok Kınıyorum
 // Fehmi Arvas
Bunlara dur diyecek bir Hukuk gerekiyor.sayın Başbakanımız kendisini Memleket için adadığı halde mükaafatı bumu olacak ? yazıklar olsun....
23 Şubat 2010 11:02
SEVGİ
 // APDAL
KİM ADİ BU MEMLEKETE GECE GÜNDÜZ HİZMET EDEN BAŞBAKANMI YOKSA BU MEMLEKETİN EKMEĞİNİ YİYİP HAİNLİK EDENMİ.GELİN BAKIN ANADOLUDA GÖNÜLLERE TAHT KURAN KİM.BİZ ANADOLULUYUZ BAŞBAKANIMZI SEVİYORUZ....
22 Şubat 2010 20:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler